فهرست بستن

چرا اسنپ تریپ و سرویس‌های مشابه آن فیلتر شدند؟

چرا اسنپ تریپ و سرویس‌های مشابه آن فیلتر شدند؟

از شب گذشته دسترسی به چند سرویس فعال در حوزه گردشگری قطع شده است. اسنپ تریپ، سپهر 360، مستر بلیط و رسپینا 24 چهار استارتاپ موفق و فعال در این زمینه بدون هیچ اعلام قبلی فیلتر و از دسترس خارج شده اند. از جمله فعالیت های این سرویس ها خرید بلیط هواپیما، رزرو هتل و تور برای گردشگران است. حالا عبدالصمد خرم آبادی، معاون دادستان کل کشور اولین مسئولی است که در این زمینه اظهار نظر کرده است. به گزارش خبرگزاری ایسنا او اعلام کرده که فیلترینگ این سایت ها به درخواست سازمان هواپیمایی کشور صورت گرفته است.

خرم آبادی در متنی در خصوص مسدود شدن سرویس های مسافرتی و گردشگری مذکور عنوان کرده است:

سازمان هواپیمایی کشوری یکی از علل بالا رفتن قیمت بلیط هواپیما و برخی دیگر از نابسامانی‌های مربوط به حوزه فروش بلیط را فعالیت سایت‌های غیرمجاز مربوط به خدمات مسافرتی اعلام کرده و با ارائه فهرست برخی از این سایت ‌ها از دستگاه قضایی درخواست کرده به منظور جلوگیری از اجحاف به مسافران و ممانعت از اخلال در شبکه فروش بلیط از ادامه فعالیت آن‌ها جلوگیری نماید.

او در ادامه افزود: به موجب تبصره ۱ ماده ۷ قانون توسعه صنعت ایرانگردی و جهانگردی، وزارت راه مرجع صدور و تمدید مجوز دفاتر خدمات مسافرتی است و به موجب تبصره ۲ ماده مذکور فعالیت دفاتر مسافرتی فاقد مجوز، جرم است و باید از ادامه فعالیت آن‌ها جلوگیری شود؛ بنابراین درخواست فیلتر سایت‌های فاقد مجوز از ناحیه سازمان هواپیمایی کشوری در چارچوب وظایف قانونی آن سازمان بعمل آمده است. جای تعجب است که بخشی از دولت در اجرای تبصره‌های ۱ و ۲ قانون توسعه صنعت ایرانگردی و جهانگردی فعالیت سایت‌های غیر مجاز فروش بلیط هواپیما را اجحاف به مسافران و اخلال در شبکه توزیع بلیط تلقی کرده و مصرانه تقاضای فیلتر سایت‌های مذکور را می ‌کند و بخش دیگر از دولت این اقدام را تقبیح کرده و در فضای مجازی علیه آن جوسازی می‌کند.

خرم آبادی در پایان عنوان کرد که سایت‌های فیلترشده به محض دریافت مجوز و اعلام سازمان هواپیمایی کشوری رفع فیلتر خواهند شد. او همچنین عنوان کرد: فیلتر برخی از سایت‌های غیر مجاز فروش بلیت هواپیما به درخواست معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری انجام شده است.

بازدید: 11

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.