فهرست بستن

پیکسل 6 با چیپست اختصاصی گوگل راهی بازار خواهد شد

از خبرها اینگونه بر می‌آید که رونمایی از پیکسل 6 با چیپست اختصاصی گوگل انجام خواهد شد که حالا با اسم رمز Whitechapel ظاهر شده است.

شایعات در خصوص فعالیت گوگل بر روی ساخت چیپست‌های موبایلی از سال 2020 به گوش می‌رسید. اما امروز گزارش جدیدی منتشر شده که ادعا می‌کند این شرکت تصمیم دارد از اولین چیپست خود در پرچمدار بعدی‌اش استفاده کند. براساس گزارش 9to5Google اسم رمز این چیپست Whitechapel است و در پاییز امسال در گوشی‌های پیکسل مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

گزارشات پیشین مبنی بر آن بود که Whitechapel یک تراشه برای گوشی‌ها و کروم‌بوک‌ها خواهد بود و گوگل با کمک سامسونگ مشغول توسعه این تراشه است. گزارش امروز نیز این موضوع را تا حدی تأیید کرده و گفته است که این تراشه با چیپست‌های اگزینوس سامسونگ مرتبط بوده و در حال توسعه در کارخانه نیمه هادی سامسونگ است.

گوگل سیلیکون نام چیپست اختصاصی گوگل

در گزارش 9to5Google به چندین اسم رمز دیگر اشاره شده که یکی از آنها GS101 است. این می‌تواند نامی باشد که خود کمپانی برای تراشه‌اش انتخاب کرده و GS احتمالاً مخفف عبارت Google Silicon است. یکی دیگر از این اسم‌ها Slider است که می‌تواند پلتفرم مشترک برای استفاده از Whitechapel برای اولین بار باشد. اسلایدر به چندین پروژه دیگر مانند Raven و Oriole متصل است. اعتقاد بر این است که دو اسم مذکور به گوشی‌های پیکسلی که قرار است که قرار است پاییز امسال رونمایی شوند و احتمالاً یکی از آنها پیکسل 6 است، اشاره داشته باشد.

گوگل هنوز از اظهار نظر پیرامون این موضوع خودداری کرده است. اما با توجه به اینکه شرکت‌های بزرگی مانند سامسونگ، اپل، هواوی و شیائومی چیپست‌های اختصاصی خود را تولید کرده و یا به سمت تولید آن در حرکت هستند، جای تعجب نیست که گوگل هم تصمیم به چنین کاری گرفته باشد. البته هنوز هیچکدام از این اخبار به صورت رسمی تأیید نشده و زمان نسبتاً زیادی به معرفی پیکسل 6 گوگل باقی مانده است. با این حال انتظار می‎رود که با نزدیک شدن به پاییز خبرهای بیشتری در این خصوص منتشر شود.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *