فهرست بستن

پیامدهای استفاده از ویژگی FPS Boost ایکس باکس

مایکروسافت به‌تازگی ویژگی جدیدی موسوم به FPS Boost را به کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و اس اضافه کرده که با هدف افزایش نرخ فریم تصاویر و اجرای روان‌‌تر بازی‌های Backward Compatible در این کنسول‌ها به کار می‌روند. در حال حاضر تعداد انگشت شماری از بازی‌ها از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند که البته میزان ارتقاء فریم ریت آن‌ها نیز متغیر است. نکته‌ی حائز اهمیت این است که این بهبود عملکرد، بدون دخالت توسعه‌دهندگان بازی‌ها و صرفاً توسط نرم‌افزار کنسول در آن‌ها اعمال می‌شود. حالا به نظر می‌رسد که این قابلیت ممکن است پیامدهایی را با خود به همراه داشته باشد.

کولت ایستوود (Colt Eastwood) رئیس بخش مدیریت و برنامه‌ریزی ایکس باکس در مصاحبه جدید خود اظهار داشته که توسعه‌دهندگان مایکروسافت در فرایند تست بازی‌هایی که از FPS Boost پشتیبانی می‌کنند، در برخی موارد کاهش رزولوشن تصاویر بازی را گزارش کردند که در نتیجه به دو برابر شدن فریم ریت بازی منجر شده است. وی در ادامه اضافه می‌کند که کاربران باید این دو موضوع را سبک سنگین کرده و در صورت تمایل از مزایای آن استفاده کنند. رونالد در ادامه‌ی این مصاحبه گفته که مایکروسافت می‌داند که برخی از کاربران ترجیح می‌دهند بازی‌های قدیمی‌تر را با رزولوشن بهتری تجربه کنند تا اینکه نرخ فریم بالاتری را دریافت کنند. به همین دلیل است که فعال یا غیرفعال بودن FPS Boost در اختیار کاربر قرار داده شده است.

لوگوی اوپتیمایز فور ایکس باکس سری ایکس

«در برخی موارد مشاهده شده که با پایین آمدن رزولوشن تصاویر بازی‌ها، می‌توان به‌طور مؤثری نرخ فریم بازی‌ را بیش از دو برابر افزایش داد. این یکی از مهم‌ترین دلایلی است که اختیار استفاده از این قابلیت به خود کاربران واگذار شده است. بنابراین شما می‌توانید هرطوری که تمایل داشتید به انتخاب میان نرخ فریم بهتر یا رزولوشن بالاتر بپردازید. لذا کنترل این کار در دست خود بازیکنان است.»

در حال حاضر تنها ۵ بازی از FPS Boost پشتیبانی می‌کنند که شامل New Super Lucky’s Tale، Sniper Elite 4، Far Cry 4، Watch Dogs 2 و UFC 4 می‌شوند. مایکروسافت وعده داده که رفته رفته و با یک نرخ ثابت تعداد بازی‌های بیشتری به این مجموعه اضافه خواهد شد. در میان این بازی‌ها، New Super Lucky’s Tale بیشترین ارتقاء را در نرخ فریم تصاویر خود تجربه کرده و حالا در 120FPS اجرا می‌شود. این درحالی است که UFC 4 که به‌طور ویژه ایکس باکس سری اس را کنسول هدف خود قرار داده، با نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه قابل اجرا است. وبسایت دیجیتال فاندری گزارش داده که Far Cry 4، Watch Dogs 2 و Sniper Elite 4 نیز با نرخ فریم 60FPS اجرا می‌شوند.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *