پژوهشگران نوعی شناور برای کشف مناطق زیر اقیانوس قمرهای زحل و مشتری طراحی کردند

گروهی از پژوهشگران آلمانی با هدف کشف اقیانوس‌های زیر قمرهای مربوط به سیاره زحل و مشتری نوعی شناور کوچک طراحی کرده‌اند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، مطالعات اخیر ستاره شناسان نشان می‌دهد دو قمر انسلادوس و اروپا مربوط به سیاره زحل و مشتری دارای اقیانوس‌هایی با سطح پوشیده از یخ هستند. به همین دلیل پروژه TRIPLE-nanoAUV 2 با هدف ارسال یک شناور بدون سرنشین در این اقیانوس‌ها انجام خواهد شد.

تبلیغات

در این ماموریت مرکز علوم محیط زیست دریایی دانشگاه برمن آلمان حضور دارد. شناور ساخته شده نیز دارای بال‌های تا شده به سمت عقب است و با طول ۵۰ سانتی‌متر و عرض ۱۰ سانتی‌متر میتواند مسیر خود را در میان یخ به سمت پایین طی کند.

در صورتی که شناور ماموریت TRIPLE-nanoAUV 2 بتواند از یخ عبور کند به کاوش در اطراف اقیانوس ادامه داده و پس از آن با کمک دوربین و حسگرهای خود می‌تواند داده‌هایی را ثبت و ارسال کند. همچنین شناور مورد نظر قادر خواهد بود پس از طی مراحلی از کاوش به سوی مقر خود بازگشته و پس از شارژ باتری‌ها و انتقال داده‌های ثبت شده به زمین مجدداً به کار خود ادامه دهد.

سیستم کامل شناور TRIPLE-nanoAUV 2 در بهار سال ۲۰۲۶ و در نزدیکی ایستگاه نیومایر ۳ به صورت آزمایشی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. در این آزمایش وسیله نقلیه ساخته شده باید طی مسیر ۴۰۰۰ متری یخ راه خود را به سمت پایین و برای کشف دریاچه‌های موجود پیدا کند.

Adblock test (Why?)

لینک منبع خبر

whistle

doornegar.com

این وبلاگ، جایگزین سیگار برای نگارنده آنست. ظاهربین نباشیم و ظاهرسازی هم نکنیم. این رسانه، متعهد است سکان جهت دهی افکار عمومی را از بوق های تبلیغاتی سنتی و زرد پس بگیرد. تم(پوسته) این بنگاه بازنشر خبر، ترکیبی از رنگ سبز واتساپ، پیمایش بینهایت اینستاگرام و دارک مود توییتر هست. انواع تبلیغات و آگهی شما پذیرفته می شود. برای رزرو جایگاه پیام بازرگانی خود، به شماره ۰۹۳۰۴۲۸۲۵۳۱ پیغام واتساپی دهید.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.