فهرست بستن

پلی استیشن 5 در ژاپن بیش‌از چهار برابر ایکس باکس سری ایکس فروش داشته است

در جدیدترین اخبار بازی، آماری از عملکرد کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس و پلی استیشن 5 در کشور ژاپن منتشر شده است که نشان از پیشتازی PS5 دارد. ساعاتی پیش فامیتسو گزارشی را منتشر کرد مبنی بر اینکه که پلی استیشن 5 طی چهار روز اولش عرضه‌اش در ژاپن، فروشی معادل ۱۱۸ هزار واحد را تجربه کرده است. نکته مهم و البته تاحدودی قابل پیش‌بینی این است که ایکس‌ باکس‌های جدید در مجموع طی ۶ روز تنها یک پنجم پلی استیشن 5 یعنی حدود ۲۱ هزار واحد در ژاپن موفق به فروش شده‌‌اند. 

در بخشی از گزارش آمده است که تا این لحظه Spider-Man: Miles Morales با فروش ۱۸۶۴۰ نسخه و بازی Demon’s Souls با فروش ۱۸۶۰۷ به‌ترتیب جایگاه‌‌های اول و دوم پرفروش‌ترین بازی‌های پلی استیشن 5 در این کشور به‌حساب می‌آیند. البته باید توجه داشته باشید باوجود عملکرد خوب و مثبت PS5 در ژاپن، اما نباید فراموش کرد که کنسول نسل هشتمی سونی یعنی پلی استیشن 4 در سال ۲۰۱۳ طی هفت روز ابتدایی توانست ۳۰۰ هزار واحد فروش کند. 

مقاله‌های مرتبط:

اگرچه فروش کنسول ایکس باکس سری ایکس و سری اس در ژاپن کمتر از رقیب خود بوده، اما طبق گفته فامیتسو موجودی این کنسول‌ها به اتمام رسیده و باعث شده خرده‌فروش‌ها با قرعه‌کشی کنسول‌ها را در اختیار افرادی که قصد خرید داشتند، قرار دهند.

حال باید منتظر ماند و دید پیروز این رقابت جذاب و تنگاتنگ با عرضه بازی‌های انحصاری کدام‌یک خواهند بود. لطفا شما هم نظرات و پیش‌ینی‌های خود را با ما نیز به اشتراک بگذارید.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *