فهرست بستن

پلی استیشن، منبع اصلی درآمد فورت نایت و سهم 7 درصدی iOS

قبل از اینکه اپل اقدام به حذف بازی فوت نایت از اپل استور کند، عنوان بتل رویال پرطرفدار کمپانی اپیک گیمز درآمد خوبی را برای کوپرتینویی‌ها به دنبال داشت اما از عنوان پرسودترین پلتفرم برای اپیک گیمز فاصله زیادی داشته است. منبع اصلی درآمد فورت نایت بین پلتفرم‌های بازی، پلی استیشن 4، کنسول نسل قبل سونی بوده که 46.8 درصد از کل درآمد فورت نایت از این بازی حاصل شده است. این آمار مربوط به بازه زمانی مارس 2018 تا جولای 2020 است.

سونی – منبع اصلی درآمد فورت نایت

از هفته آینده دادرسی اپیک گیمز علیه اپل آغاز می‌شود و اکنون مدارک دادگاه نشان می‌دهد که فورت نایت بر روی هر پلتفرم چقدر درآمدزایی داشته است. سهم پلی استیشن 4 با مقدار 46.8 درصد بیشتر از همه پلتفرم‌ها بوده است و بعد از کنسول سونی، اکس باکس وان مایکروسافت با سهم 27.5 درصد قرار دارد. بر روی iOS، فورت نایت قبل از اینکه از اپل استور حذف شود در مجموع 700 میلیون دلار فروش داشته است. اگر چه رقم زیادی به نظر می‌رسد اما سهم iOS در بین پلتفرم‌ها فقط 7 درصد بوده است. باقی 18 درصد از کل درآمد فورت نایت از همه پلتفرم‌ها نیز بین PC، اندروید و نینتندو سوئیچ تقسیم شده است.

پیش بینی شده بود که درآمد iOS اپل از درآمد کلی فورت نایت در سال 2020 نیز کمتر باشد. سندی از یک برنامه نویس ارشد اپیک گیمز که در خدمات پشتیبانی فورت نایت فعالیت دارد نشان از این داشت که سهم iOS برای درآمد فورت نایت تنها 5.8 درصد بوده در حالی که اکس باکس وان و پلی استیشن 4 به ترتیب 24 و 40 درصد از درآمد این بازی را به خود اختصاص داده‌اند. موفقیت فورت نایت بر روی پلی استیشن احتمالا تاثیری از سرمایه گذاری 200 میلیون دلاری اخیر کمپانی ژاپنی بر روی اپیک گیمز بوده است.

سال گذشته سونی با سرمایه گذاری 250 میلیون دلاری خود باعث شد ارزش اپیک گیمز به 17.9 میلیارد دلار برسد. این آمار نشان می‌دهد اپیک گیمز از حذف فورت نایت از اپل استور آسیب چندانی ندیده است. این بازی در سال 2019 نزدیک به 2 میلیون دلار درآمدزایی کرد بنابراین از دست دادن سهم 6 – 7 درصدی نمی‌تواند اپیک را آزرده خاطر کند چرا که وضعیت فورت نایت بر روی کنسول‌ها و PC عالیست.

درخواست اپیک گیمز از دادگاه برای بازگرداندن فورت نایت به اپ استور

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *