فهرست بستن

پشتیبانی گوگل از تمامی اپلیکیشن‌های اندروید مجهز بهDaydream VR

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از ونچربیت، گوگل قرار است که برای تمام اپلیکیشن‌های اندروید مجهز و متصل به Daydream VR پشتیبانی ارائه دهد.
شرکت مورد بحق، سه قابلیت جدید تحت هنوان قابلیت‌های آزمایشی به دستگاه‌های Daydream VR اضافه کرده است و می‌خواهد برای این دستگاه‌ها، پشتیبانی مناسب ارائه دهد.
یکی از این دستگاه‌ها “Lenovo Mirage Solo” است که از پشتیبانی کنترلر با شش درجه آزادی برخوردار است.

 هدست‌های دی‌دریم به این قابلیت مجهز خواهند شد که ورژن UI بازی‌ها، ابزارها و اپلیکیشن‌های اندروید را در قضای بزرگ‌تر واقعیت مجازی اجرا کنند.
به نظر می‌رسد که اپلیکیشن‌ها در یک صفحه نمایش بزرگ مجازی شناور باشد و با استفاده از کنترلرهای استاندارد اشاره دی‌دریم کنترل و هدایت شود.
 
قابلیت‌های این صفحه نمایش باعث می‌شود که توسعه دهندگان، بتوانند به راحتی پشتیبانی مخصوص و ابتدایی دی‌دریم را انجام دهند. کار گوگل روی دستگاه مستقل دی‌دریم که “Mirage Solo” نام دارد، با یک قابلیت بزرگ و مهم و یک قابلیت کوچک در حال پیشرفت و توسعه است.
APIهای جدید از قابلیت رهگیری کنترل موقعیتی با شش درجه آزادی پشتیبانی می‌کند و با استفاده از این قابلیت، دستان کاربران می‌تواند در فضای سه بعدی واقعیت مجازی حرکت طبیعی خود را داشته باشد.

از آنجا که دستگاه مذکور با سخت افزار مجهز به شش درجه آزادی عرضه نشده بود، شرکت از نرم افزار یادگیری ماشین  برای برآورد دقیق موقعیت کنترلرها استفاده می‌کند.
گوگل بر این باور است که با این قابلیت، قیمت سخت افزار مذکور کمتر می‌شود. البته توسعه دهندگان علاقه‌مند می‌تواند از فرصت استفاده از کیت کنترلی با شش درجه آزادی بهره‌مند شوند و از سیستم ردیابی منحصر به فرد استفاده کنند.
 
با قابلیت‌های جدید این هدست، کاربر می‌تواند با پوشیدن آن، از طریق دوربین‎‌های خارجی موجود، دنیای واقعی را به صورت سه بعدی ببیند و هر چه می‌خواهد با استفاده از هدست به دنیای پیرامون خود اضافه نماید.

Let’s block ads! (Why?)

بازدیدها: 11

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.