فهرست بستن

پشتیبانی از Smart Access Memory در سری MSI 500

پشتیبانی از Smart Access Memory در سری MSI 500 فراهم خواهد شد. کمپانی MSI اعلام کرده که لاین آپ مادربردهای X570 و B550 و A520 از فناوری جدید AMD پشتیبانی می‌کنند. این تکنولوژی یکی از قابلیت‌های مهم پشتیبانی شده توسط پردازنده‌های Ryzen 5000 و گرافیک‌های Radeon RX 6000 است که افزایش عملکرد مناسبی را ارائه می‌دهد.

در رایانه‌های شخصی ویندوزی، پردازنده‌ها تنها می‌توانند به بخش کوچکی از حافظه گرافیکی دسترسی داشته باشند که باعث محدود شدن کارایی خواهد شد. یکی از جنبه‌های فناوری PCI Express با نام Base Address Register مشخص می‌کند که چه میزان حافظه ویدیویی قابل استفاده است.

پشتیبانی از Smart Access Memory در سری MSI 500

با AMD Smart Access Memory، پهنای باند PCIe به شکلی تنظیم خواهد شد که اجازه می‌دهد پردازنده از تمام حافظه گرافیکی استفاده کند تا گلوگاه حذف شده و کارایی افزایش یابد. روی کاغذ Smart Access Memory به شکل میانگین تا 6 درصد کارایی بهتر و تا 11 درصد عملکرد بالاتر در بازی‌هایی که از بافت‌هایی با وضوح بالا استفاده می‌کنند را فراهم خواهد کرد.

پشتیبانی از Smart Access Memory در سری MSI 500

MSI اعلام کرده جدیدترین بایوس بتا آنها برای مادربردهای سری AMD 500 اجازه فعال سازی Smart Access Memory را به کاربران می‌دهد. در جمع 32 بُرد این شرکت پشتیبانی از تکنولوژی مذکور را فراهم می‌کنند و پروسه فعال سازی نیز بسیار ساده است. بعد از دانلود و نصب آخرین فریم ویر (با پشتیبانی از SAM) شما از طریق بایوس مادربرد خود به راحتی قادر به فعال سازی این فناوری هستید. در ادامه لیست مادربردهای پشتیبانی شده را مشاهده خواهید کرد:

پشتیبانی از Smart Access Memory در سری MSI 500

در بُردهای سری MSI 500 کاربران می‌توانند در بایوس، قسمت Settings سپس Advanced و در نهایت PCI Subsystem Settings قابلیت PCI Subsystem Settings را فعال نمایند. باید اشاره کنیم که شما به یک پردازنده Ryzen 5000 و یک کارت گرافیک Radeon RX 6000 نیاز دارید.

پشتیبانی از Smart Access Memory در سری MSI 500

بیشتر بخوانید: مشخصات MSI RTX 3090 SUPRIM X و RTX 3080 SUPRIM X

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *