پشتیبانی از DLSS برای Red Dead Redemption 2 ارائه شد – افزایش کارایی 45 درصدی

سرانجام بعد از مدت‌ها انتظار پشتیبانی از DLSS یا Deep Learning Super Sampling انویدیا برای بازی محبوب راکستار یعنی Red Dead Redemption 2 ارائه شد. با توجه به تست‌های انویدیا شما می‌توانید انتظار افزایش فریم ریت 45 درصدی را در زمان اجرای بازی در وضوح 4K، تنظیمات حداکثر و حالت Performance روی کارت‌های GeForce RTX 20 / 30 داشته باشید.

بدون شک بسیار عالیست که بالاخره Red Dead Redemption 2 به فناوری بهبود کارایی و تصویر انویدیا مجهز شده است. زمانی که این بازی عرضه شد بین کاربران به این که نیازمند سخت افزار (بیشتر کارت گرافیک) قدرتمندیست معروف شده بود، تا جایی که پرچمدار آن زمان GeForce RTX 2080 Ti نمی‌توانست در وضوح 4K به 60 فریم بر ثانیه دست یابد مگر آن که کمی تنظیمات گرافیکی را کاهش می‌دادیم.

پشتیبانی از DLSS برای Red Dead Redemption 2

حالا با حضور DLSS کاربران می‌توانند به راحتی با GeForce RTX 2080 Ti در حالت Performance (البته با توجه به تست‌های انویدیا) 60 فریم بر ثانیه را در وضوح 4K پشت سر گذارند. البته باید اشاره کنیم که حالت Performance در DLSS تصویر را در وضوح 1080p پردازش و به 4K بازسازی یا در واقع Upscale می‌کند.

پشتیبانی از DLSS برای Red Dead Redemption 2

پشتیبانی از DLSS برای Red Dead Redemption 2

محصولات لاین آپ Ampere نیز بدون شک از به روز رسانی DLSS بهره مند خواهند شد، GeForce RTX 3060 12GB حالا می‌تواند تقریبا 45 فریم بر ثانیه را ارائه دهد که در مقایسه با تنها 30 فریم بدون DLSS اتفاق بسیار خوبیست. اگر به سراغ پرچمدار فعلی تیم سبز برویم (البته از نظر فنی این لقب به GeForce RTX 3090 تعلق دارد) RTX 3080 Ti از تنها 59 فریم بر ثانیه به 85 فریم بر ثانیه دست پیدا کرده است.

متأسفانه انویدیا تنها وضوح 4K را با حالت Performance در DLSS تست کرده و به همین علت ما اطلاعی نداریم تنظیمات و وضوح‌های دیگر چگونه عمل خواهند کرد. بهتر بود دو وضوح 1440p و 1080p نیز بین این تست‌ها قرار می‌گرفت زیرا بسیار محبوب‌تر از 4K به عنوان وضوح تصویر گیمینگ هستند.

خوشبتانه اما Red Dead Redemption 2 با جدیدترین نسخه DLSS یعنی 2.2.10 همراه شده که در مقایسه با DLSS 2.0 کیفیت تصویر بهتری را ارائه می‌دهد. تیم سبز از زمان ارائه به روز رسانی بزرگ DLSS 2.0 به شکل مداوم با آپدیت‌های کوچک سعی کرده بهبودهایی را اعمال نماید. در عین حال تمام بازی‌ها به جدیدترین نسخه DLSS به روز رسانی نمی‌شوند و این راک استار از آخرین نسخه کمک گرفته اتفاق خوبیست.

پشتیبانی از DLSS برای Red Dead Redemption 2

البته ظاهرا این مشکل بزرگی نیست زیرا شما می‌توانید به شکل دستی بازی خود که از DLSS 2.0 پشتیبانی می‌کند را به آخرین نسخه DLSS به روز رسانی نمایید. در این حالت اگر بازی دیگری با نسخه جدیدتر DLSS 2.x عرضه شد به احتمال زیاد می‌تواند با به روز رسانی فایل DLL این کار را انجام دهید (البته انویدیا هیچ وقت اعلام نکرده چنین کاری عملی خواهد بود اما تست‌ها نشان می‌دهند مشکلی حداقل فعلا وجود ندارد).

لینک منبع

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *