فهرست بستن

پشتیبانی از نسخه موبایل Cortana به اتمام خواهد رسید

یکی از دستیارهای صوتی که در حال حاضر درصد بالایی از کاربران مشغول استفاده از آن به عنوان دست راست خود در روزهای سخت کرونا هستند، کورتانا یا همان دستیار صوتی کمپانی مایکروسافت می‌باشد. اما این دستیار صوتی رقبای قدرتمند دیگری را در میدان دارد که برای اندروید و iOS حضور قدرتمند خود را ثابت کرده‌اند. کورتانا چند سال پیش برای اندروید و iOS عرضه شده بود اما متاسفانه با توجه به عملکرد ضعیف خود در این دو سیستم عامل، پشتیبانی از نسخه موبایل Cortana بزودی توسط مایکروسافت به اتمام خواهد رسید.

طبق گفته‌های رسمی کمپانی مایکروسافت، پشتیبانی از نسخه موبایل Cortana در 31 مارس سال 2021 برای دو سیستم عامل iOS و اندروید تمام خواهد شد. البته این موضوع به معنای عقب کشیدن مایکروسافت در زمینه پیشرفت در خصوص دستیارهای صوتی نیست و کورتانا با قدرت بر روی ویندوز 10، تمامی عملکردهای خود را خواهد داشت.

نسخه موبایل Cortana

اگر بیشتر رخدادهای خود را توسط کورتانا بررسی می‌کردید جای نگرانی نیست و بعد از اتمام پشتیبانی مایکروسافت از دو نسخه موبایلی، قادر به ادامه فعالیت‌های خود توسط ویندوز 10 هستید. کورتانا یکی از بهترین دستیارهای صوتی موجود در بین رقبای خود است اما همیشه جای کار داشته است. با توجه به اینکه فعالیت اصلی این دستیارصوتی بر روی ویندوز 10 است، عملکردهایی که کاربران زیادی از تلفن همراه خود می‌خواهند برای این دستیار صوتی کمی نامفهوم بوده است. اگرچه مایکروسافت همیشه تمام تلاش خود را برای بهتر کردن وضعیت کورتانا کرده است اما با تمام این تفاسیر محوریت فعالیت این دستیار صوتی برای سیستم‌های خانگی و لپتاپ در کنار تبلت‌های ویندوزی است. از این رو نباید از آن توقع کارهای مخصوص به گوشی‌های هوشمند را داشته باشیم.

با این حال کورتانا نیز قابلیت‌های مخصوص به خود را دارد که هیچ دستیار صوتی دیگری قادر به انجام آن‌ها نیست. از این رو این یک برتری برای مایکروسافت در این زمینه محسوب می‌شود. مایکروسافت سال‌های طولانی دیگری با کورتانا کار دارد و تا بهبود کامل این دستیار صوتی، دست از تلاش نخواهد کشید.

بیشتر بخوانید: جملات جالبی که می‌توانید از Cortana بپرسید

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *