فهرست بستن

پشتیبانی از دسته بازی Xbox Series X به محصولات اپل می‌آید

با توجه به اطلاعیه وب‌سایت پشتیبانی اپل، این شرکت در همکاری با مایکروسافت در حال کار  بر روی پشتیبانی از دسته کنترلر ایکس‌باکس جدید سری X بر روی محصولات خود است و قول ارائه این قابلیت را در آپدیت بعدی محصولات خود داده است.

این موضوع که حدود دو هفته پس از رونمایی مایکروسافت از مدل‌های جدید ایکس باکس منتشر شد، به‌روشنی نشان می‌دهد اپل تمایل زیادی به ارائه این قابلیت بر روی محصولات خود دارد.

در حقیقت همین هفته در جریان ارائه iOS نسخه 14.3 به توسعه‌دهندگان بود که نشانه‌هایی از امکان پشتیبانی محصولات اپل از دسته Dual Sense جدید پلی‌استیشن 5 دیده شد و هرچند که اپل هیچ جا رسماً به نام دسته‌های بازی سونی اشاره مستقیمی ننمود و نامی به میان نیاورده است، اما وجود این نشانه ها احتمالاً نشان می دهد پشتیبانی از دسته بازی کنسول ها در محصولات اپل تنها به ایکس باکس مایکروسافت محدود نخواهد شد.

با ارائه به‌روزرسانی جدید دارندگان کنسول Xbox با دسته‌های جدیدشان می‌توانند بازی‌های قابل پشتیبانی تحت سرویس‌های Arcade و App Store اپل را بر روی محصولاتی نظیر آیفون، آیپد، آی‌پاد تاچ، اپل تی‌وی و کامپیوترهای مک این شرکت بازی کنند.

Inside1.jpg

اوایل امسال اپل و مایکروسافت روی پروژه مشابه دیگری نیز کار می‌کردند که این موضوع قابلیت پشتیبانی از دسته بازی XboxElite بر روی محصولات اپل بود و ارائه این قابلیت تقریباً یک سال کامل به درازا کشید.
خوشبختانه با اینکه این بار نیز در بیانیه اپل زمان مشخصی برای این موضوع اعلام‌ نشده است، این‌طور به نظر می‌رسد ارائه پشتیبانی جدید خیلی طول نخواهد کشید.

 از آنجایی که سرویس XCloud مایکروسافت تنها بر روی دستگاه‌های اندرویدی در دسترس است، بسیار مهم به نظر می‌رسد اپل در مدت‌ زمانی که بر روی پشتیبانی دسته کنترلر جدید در محصولات مشغول به کار است، مایکروسافت به فکر راه‌اندازی این سرویس بر روی دستگاه‌های اپل و ارائه پیشنهادات جذاب برای کاربران این شرکت باشد.

Inside2.jpg

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *