فهرست بستن

پس از مدت‌ها انتظار: این شما و این هم ویدیوی رسمی رابط کاربری PlayStation 5

سونی به شدت از لو رفتن رابط کاربری (User Interface) کنسول PlayStation 5 جلوگیری کرده اما این شرکت در زمانی که انتظار آن را نداشتیم، در یک ویدیو، ضمن معرفی رابط کاربری PS5، به معرفی ویژگی‌های جذاب آن پرداخته است. رابط کاربری پلی استیشن 5 بسیار متفاوت از گذشته.

در حالی که مایکروسافت رابط کاربری دو کنسول Xbox Series X/S را بسیار مشابه با Xbox One طراحی کرده است، سونی یک رابط کاربری کاملاً متفاوت از PS4 را برای PS5 طراحی کرده است. به واقع علت محفوظ نگاه داشتن اطلاعات و تصاویر این رابط کاربری نیز همین امر بود.

حال این شرکت با نزدیک شدن به زمان عرضه کنسول‌های نسل نهمی، پس از کالبدشکافی PS5، این بار شاهد یک ویدیوی رسمی از معرفی رابط کاربری PS5 هستیم. به گفته سونی، این رابط کاربری برای یک تجربه جدید از بازی، مجدداً طراحی شده است. امکان تصویر در تصویر (PIP) از جمله ویژگی‌های این رابط کاربری است. در این کنسول با فشردن کلید PS5، وارد محیط کنترل سنتر می‌شوید.

یکی از ویژگی جذاب این رابط کاربری، امکان مشاهده استریم بازی گیمرهای دیگر، در کنار بازی خودمان است. امکانات PS5 در این بخش به طور چشمگیری افزایش یافته است. به عنوان مثال، می‌توانید از کارهایی که برای کسب یک تروفی خاص در بازی اطلاع یافته و یا زمان رسیدن به آن را مشاهده کنید. رابط کاربری PS5 با رزولوشن 4K و فناوری HDR به کاربران نمایش داده می‌شود.

در صورتی که در یک مرحله خاص از بازی گرفتار شده و امکان گذر از آن را ندارید، می‌توانید از راهنمایی‌هایی که برای این منظور تدارک دیده شده است، استفاده کنید. همچنین گیم پلی دیگر گیمرها نیز برای عبور از این مراحل در اختیار شما خواهد بود. به هر حال این رابط کاربری مملو از تغییرات و ویژگی‌های خاص است که امکان توضیح آنها در نوشتار وجود نداشته و بهتر است که با مشاهده ویدیوی زیر، خود شاهد آنها باشید. (در صورت نیاز می‌توانید رزولوشن ویدیو را از تنظیمات پخش کننده افزایش دهید.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *