پرونده شکایت از اپل به دلیل حقوق زیاد تیم کوک، بسته شد

اتحادیه‌ای کارگری از اپل به اتهام پرداخت حقوق زیاد به تیم کوک و دیگر مدیران ارشد شکایت کرد. اما یک قاضی فدرال، پرونده را بدون جریمه‌کردن اپل بست. اپل دیگر مجبور نخواهد بود با شکایت سرمایه‌گذاری که این شرکت را متهم به پرداخت بیش از حد ده‌ها میلیون دلار به تیم کوک و سایر مدیران ارشد اجرایی کرده، مواجه شود .

شاکی که صندوق بازنشستگی اتحادیه‌ی بین‌المللی برادری تیمسترز است، ادعا می‌کند که اپل در سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ با محاسبه نادرست ارزش جوایز سهام مبتنی برعملکرد، به ترتیب ۹۲.۷ و ۹۴ میلیون دلار به کوک و چهار مدیر دیگر اعطا کرد. شاکی استدلال کرد که کمیته غرامت قرار بود هر سال فقط ۷۷.۵ میلیون دلار جایزه بدهد.

در حالت عادی، سهامداران می‌توانند با استفاده از رأی Say on Pay میزان دستمزد مدیران را مشخص کنند. اما اتحادیه‌ی بین‌المللی برادری تیمسترز مدعی است که اشتباه کمیته‌ محاسبه‌ دستمزد، باعث شده که سهامداران نیز در رأی‌دادن گمراه شوند.

پرونده شکایت از اپل به دلیل حقوق زیاد تیم کوک بسته شد

با این حال، جنیفر روچون، قاضی ناحیه ایالات متحده با این نظر مخالف بود. او گفت که اپل روش‌های پرداخت خود را در جداول جبران خسارت دقیق در بیانیه سال ۲۰۲۳ خود، همانطور که قوانین اوراق بهادار و قوانین کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ایجاب می‌کند، توضیح داد.

قاضی منهتن همچنین هیچ مدرکی مبنی بر اینکه هیئت مدیره اپل در اعطای حقوق نادرست عمل کرده است، پیدا نکرد و گفت که شاکی به هیئت مدیره زمان کافی برای بررسی اعتراضات خود قبل از شکایت نداده است.

نیابت‌نامه‌ی اپل نشان می دهد که غرامت کوک در سال های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ در مجموع حدود ۹۹ میلیون دلار بوده است که شامل بیش از ۸۲ میلیون دلار جوایز سهام در هر سال می شود. کل حقوق تیم کوک در سال ۲۰۲۳ به ۶۳.۲ میلیون دلار کاهش یافت.

Adblock test (Why?)

منبع خبر


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.