فهرست بستن

پرواز بزرگترین هواپیمای جهان موفقیت‌آمیز بود

روز پنجشنبه هفته گذشته، دومین پرواز آزمایشی هواپیمای استراتولانچ (بزرگترین هواپیمای ساخته شده) انجام شد. این غول فلزی در پرواز نخت خود توانست با سرعت 304 کیلومتر بر ساعت پرواز کند. برای جزئیات بیشتر پرواز بزرگترین هواپیمای جهان با ما همراه باشید.

این هواپیما با بال‌های 117 متری خود رکورد‌ ابعاد بزرگترین هواپیمای بشر را جابجا کرد. رکورد قبلی در اختیار بزرگترین هواپیمای مسافربری جهان یعنی ایرباس A380 بود. وظیفه صعود و فرود این هواپیما نیز با 6 موتور و 28 چرخ صورت می‌گیرد. اولین پرواز آزمایشی این غول زیبا در بندر هوایی و فضایی موجاوه (واقع در 70 مایلی شمال لس آنجلس) صورت پذیرفت که در این پرواز به مدت 3 ساعت و 14 دقیقه و در ارتفاع 4267 متری (14 هزار فوتی) در هوا معلق بود. پرواز دوم آن نیز در همان صحرای موجاوه انجام شد.

پرواز بزرگترین هواپیمای جهان موفقیت‌آمیز بود 01

دانیل آرمیلین، مدیر ارشد فناوری استراتولانچ در گزارش خود گفت: ” تمام تلاش ما برای رهبری جهانی در زمینه فراصوت است و پرواز اخیر ما توانست ما را یک قدم دیگر به ارائه خدمات برتر در این زمینه نزدیک کند.”

پرواز بزرگترین هواپیمای جهان موفقیت‌آمیز بود 02

استراتولانچ در سال 2011 و توسط پاول آلن (هم بنیانگذار فقید مایکروسافت( تاسیس شد. هدف اولیه از آغاز این پروژه، ایجاد سیستمی برای پرتاب ماهواره‌های کوچک به فضا بود اما پس از آنکه شرکتی ثانویه در نیویورک هواپیما را خریداری کرد، این شرکت تمرکز خود را بر آزمایش و تحقیق در موضوع پرواز در فراصوت تغییر داد و قدم بعدی خود را پرواز در فضا ترسیم کرد. استراتولانچ بزرگترین هواپیمای ساخته شده توسط بشر است و همانطور که بالاتر به آن اشاره کردیم، طول بال‌های آن 117 متر است و با توجه به ابعاد آن، بزرگتر از یک زمین فوتبال آمریکایی است. طول بدنه (نوک تا دم) آن 73 متر بوده و اندازه دوم آن هم 16 متر است.

پرواز بزرگترین هواپیمای جهان موفقیت‌آمیز بود 03

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *