فهرست بستن

پرفروش‌ترین گوشی و محبوب ترین برند موبایل در ایران مشخص شد

فکر می‌کنید پرفروش‌ترین گوشی موبایل در در بین مردم ایران و محبوب ترین برند موبایل کشور کدام است؟ سامسونگ، هواوی، شیائومی یا شاید هم اپل؟ تازه‌ترین آمار رسمی از بازار گوشی موبایل کشور منتشر شد و حالا می دانیم سهم هر یک از برندهای بزرگ چقدر است.

امیر اسحاقی، دبیر انجمن واردکنندگان موبایل، اعلام کرد در 12 ماهه منتهی به شهریور امسال تعداد 15.38 میلیون دستگاه تلفن همراه وارد کشور شده که 120 هزار دستگاه کمتر از مصرف کشور در طول همین مدت بوده است. بر اساس همین آمار در 6 ماهه منتهی به شهریور امسال تعداد 1.183 میلیون دستگاه گوشی موبایل وارد کشور شده که بخش عمده آنها مربوط به سفارش‌های ثبت شده در تیر و اواسط مرداد است.

پر فروش ترین برندهای گوشی موبایل در ایران
آن‌طور که دبیر انجمن واردکنندگان موبایل می‌گوید، آمارهای ارائه شده از سوی سامانه همتا نشان می‌دهد در 12 ماه اخیر سامسونگ، شیائومی و نوکیا؛ سه برند بزرگ بازار ایران بوده‌اند. بر همین اساس سامسونگ با در اختیار داشتن 52 درصد بازار، محبوب‌ترین برند گوشی موبایل در کشور است. جالب اینکه برند چینی شیائومی موفق شده 15 درصد بازار ایران را به دست بگیرد و رتبه دوم را در بین ایرانی‌ها کسب کند.

iran-phone-brands.PNG

اما نوکیا، هواوی و اپل به ترتیب با 13 درصد، 10 درصد و 5 درصد، سومین تا پنجمین برند محبوب موبایل در کشور هستند. ظاهراً این آمار برگرفته از مجموع کل گوشی‌های فعال در شبکه اپراتورها طی 12 ماهه منتهی به شهریور امسال است. جالب اینکه مرداد گذشته نوکیا از شیائومی و هواوی جلوتر بود و پس از سامسونگ، برند دوم گوشی موبایل در کشور بود.

به این ترتیب سهم سایر برندها از بازار موبایل ایران روی هم رفته تنها 5 درصد است که شامل برندهای مونتاژ داخل چون GLX هم می شود.

پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین گوشی موبایل ایران
طبق اعلام دبیر انجمن واردکنندگان موبایل، Galaxy A10s سامسونگ پرفروش‌ترین گوشی کشور در 12 ماهه اخیر است. ظاهراً این مدل اقتصادی سامسونگ توانسته محبوبیت بالایی بین ایرانیان کسب کند که البته بی تأثیر از شرایط اقتصادی و نرخ ارز نیست.

iran-feature-a-comfortable-design-that-shines-192398749.jpg

Galaxy A10s سامسونگ یک گوشی ODM بوده و در اصل توسط خود سامسونگ طراحی و تولید نشده است. برای آشنایی با گوشی های ODM و تفاوت آنها با سایر گوشی های سامسونگ، به این نوشتار مراجعه کنید.

در بین گوشی‌های اپل هم آیفون 11 با 148 هزار دستگاه فعال شده طی 12 ماه اخیر، محبوب‌ترین مدل این برند آمریکایی بوده است.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *