فهرست بستن

پردازنده های Pentium Silver اینتل با معماری ۱۰ نانومتری معرفی شدند

۲۴ دی ۹۹ ساعت ۱۴:۰۹

شرکت اینتل از سری جدید پردازنده های Pentium Silver رونمایی کرد که با معماری ۱۰ نانومتری طراحی شده‌اند و سرعت بسیار بالاتری ارائه می‌دهد.

سری جدید پردازنده های Pentium Silver و Celeron ظاهرا با هدف کمک کردن به دانش آموزان طراحی شده و با قیمت مناسبی وارد بازار خواهد شد.

شاید صحبت کردن از پردازنده‌های پنتیوم در سال ۲۰۲۱ کمی عجیب به نظر برسد اما شرکت اینتل همچنان به تولیدشان ادامه می‌دهد. آن‌ها در جریان نمایشگاه CES، از سری جدید پردازنده‌های Pentium Silver و همچنین Celeron رونمایی کردند که قرار است در رایانه‌های آموزشی و مدارس به کار گرفته شود. این چیپست‌ها بر اساس معماری مدرن ۱۰ نانومتری طراحی شده‌اند و طبق ادعای شرکت سازنده، ۳۵ درصد سریع‌تر از نسل قبلی هستند.

می‌توان انتظار داشت که عملکرد پردازنده گرافیکی مجتمع (UHD graphic) نزدیک به ۷۸ درصد بهبود داشته باشد که این مسئله کمک می‌کند تا بازی‌های گرافیک پایینی همچون ماینکرفت یا حتی راکت لیگ بر روی این پردازنده به خوبی اجرا شود.

شرکت اینتل شاید به راحتی بتواند این پردازنده‌ها را کنار بگذارد و تمرکز اصلی خود را بر روی مدل‌های پیشرفته قرار دهد اما همین که آن‌ها هنوز هم به فکر رایانه‌های ارزان قیمت و دانش آموزان هستند، اتفاق خوبی به حساب می‌آید. این سری جدید شامل پردازنده دو هسته‌ای Celeron N4500 تا پردازنده چهار هسته‌ای N6005 خواهد بود و باید دید تا چه اندازه می‌تواند موفق ظاهر شود.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *