پردازنده‌های AMD Ryzen AI PRO 300 در ماه اکتبر عرضه می‌شوند

بر اساس گزارش‌ها، شرکت AMD در حال آماده سازی نسل بعدی پردازنده‌های Ryzen AI PRO 300 Strix برای عرضه در ماه اکتبر با دو نسخه Ryzen 370 و Ryzen 360 است.

این اولین باری نیست که مدل‌های Ryzen AI PRO 300 در خط تولید پردازنده‌های Strix Point ظاهر شده‌اند، زیرا ما برخی از این تراشه‌ها را در اسناد حمل و نقل دیده‌ایم که نه تنها وجود سری PRO را فاش کردند بلکه مدل‌هایی مانند Ryzen 9 PRO AI HX و Ryzen 7 PRO AI را نیز به نمایش گذاشته‌اند.

با توجه به اینکه در آن زمان جزئیات مربوط به پردازنده‌های سری Ryzen PRO محدود بودند، در رابطه با این پردازنده‌ها تردیدهایی وجود داشت، اما اکنون این امر دیگر صدق نمی‌کند. افشا کننده اطلاعات با نام Hoang Anh Phu، جزئیاتی در مورد پردازنده‌های سری PRO Ryzen AI 300 به اشتراک گذاشته است و ادعا می‌کند که شرکت AMD قصد دارد تا ماه اکتبر این خط تولید را به بازار عرضه کند.

پردازنده‌های AMD Ryzen AI PRO 300 در ماه اکتبر عرضه می‌شوند

همه چیز در مورد عرضه پردازنده‌های Ryzen AI PRO 300 شرکت AMD

اگرچه این افشا کننده به طور مشخص به تاریخ انتشار اشاره نکرده است، با این وجود فاش کرد که شرکت AMD قصد دارد این سری را شش ماه پس از عرضه سری Ryzen PRO 8000، که دو ماه پیش در ماه آپریل رخ داد، روانه بازار کند. این بدان معناست که ما می‌توانیم انتظار داشته باشیم که تراشه‌های Ryzen AI 300 PRO تا ماه اکتبر در قفسه فروشگاه‌ها ببینیم. خوشبختانه، این افشا کننده جزئیاتی در مورد برخی از این مدل‌ها را نیز فاش کرد، به نظر می‌رسد پردازنده‌های سری PRO جدید مدل‌هایی مانند Ryzen AI 9 HX PRO 370 و Ryzen AI 7 PRO 360 را ارائه خواهند کرد.

این موضوع نه تنها جزئیاتی را که با افشا شدن بارنامه‌ها دیدیم تأیید می‌کند، بلکه به ما می‌گوید مدل‌های Ryzen 7 واقعاً در مجموعه پردازنده‌های Ryzen AI PRO 300 Strix Point با اولین حضورشان در سری‌های جدید PRO قرار گرفته‌اند. ما در حال حاضر از مشخصات این پردازنده‌ها بی‌اطلاع هستیم، با این حال قبلاً فاش شده بود که مدل Ryzen 7 PRO از تعداد ۱۲ هسته پشتیبانی می‌کند. البته این اطلاعات ممکن است درست نباشد، زیرا تعداد ۱۰ هسته برای این محصولات باور پذیرتر خواهد بود، زیرا تراشه‌های Ryzen AI 300 با تعداد ۱۲ هسته ارائه می‌شود.

جالب است بدانید که پردازنده‌های Ryzen AI 300 PRO تنها دو ماه پس از عرضه APUهای Ryzen 8000 PRO وارد بازار می‌شوند. ممکن است شرکت AMD هنگام معرفی سری Strix Point، خط تولید تراشه‌های PRO خود را با پتانسیل بیشتری ارائه کند، یا به احتمال زیاد فرصتی برای به دست آوردن بازار رو به رشد PCهای هوش مصنوعی باشد.

Adblock test (Why?)

منبع خبر


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.