پردازنده‌های دسکتاپ Bartlett Lake-S اینتل ممکن است دارای ۱۲ هسته P باشند

اخیراً گزارش شده است که شرکت اینتل در حال آماده سازی مجموعه پردازنده دسکتاپ Bartlett Lake-S خود به عنوان آپدیتی برای پلتفرم‌های LGA 1700 است و به نظر می‌رسد وبسایت Benchlife اطلاعات بیشتری در مورد این خانواده دارد.

آن طور که از خبرها پیداست، پردازنده‌های دسکتاپ Bartlett Lake-S شرکت اینتل ممکن است قبل از بازارهای DIY به بخش NEX بیایند، انتظار می‌رود این سری دارای پردازنده با حداکثر ۱۲ هسته P باشند.

گزارش شده است که اگرچه پردازنده Bartlett Lake-S شرکت اینتل دنباله‌روی خانواده Raptor Lake-S (Refresh) است، همانطور که شباهت‌هایی با خط تولید موجود دارد، اما در این میان تفاوت‌های کلیدی نیز دیده می‌شود. گفته می‌شود که این سری پردازنده برای برنامه‌های Network & Edge که در تجارت NEX شرکت اینتل قرار می‌گیرند طراحی شده و به طور عمده این بازار جایی است که این خانواده آن را هدف قرار خواهد داد. تنها پس از پوشش این بخش است که شرکت اینتل قادر خواهد بود عرضه این محصول به بازار DIY را ارزیابی کند.

مشخصات پردازنده‌های دسکتاپ Bartlett Lake-S شرکت اینتل

علاوه بر آن، انتظار می‌رود خانواده پردازنده‌های دسکتاپ Bartlett Lake-S شرکت اینتل تا ۲۴ هسته و ۳۲ رشته، مشابه تراشه‌های برتر فعلی مانند Core i9-14900K و Core i9-13900K را ارائه دهند. با این وجود به نظر می‌رسد ممکن است در این پردازنده‌ها برخی از تغییرات خاص وجود داشته باشد که فقط با P-Cores عرضه می‌شوند. گفته می‌شود که یک نسخه از این خانواده تا ۱۲ هسته P را ارائه خواهد داد. این مدل‌ها که فقط با P-Core عرضه می‌شوند ممکن است مزایایی داشته باشند، از سوی دیگر این اولین تراشه شرکت اینتل در پلتفرم مصرف‌کننده اصلی آن است که بیش از ۸ هسته P را ارائه خواهد داد. لازم به ذکر است که هر دو نسخه ۱۴۹۰۰K و ۱۳۹۰۰K حداکثر با ۸ هسته P به بازار عرضه شده‌اند.

پردازنده‌های دسکتاپ Bartlett Lake-S اینتل ممکن است دارای 12 هسته P باشند
پردازنده‌های دسکتاپ Bartlett Lake-S اینتل ممکن است دارای ۱۲ هسته P باشند

به غیر از آن، گزارش‌هایی از عملکرد سریع‌تر هوش مصنوعی وجود دارد که می‌توان آن‌ها را با استفاده از شتاب دهنده‌های هوش مصنوعی فعال کرد، اگرچه انتظار می‌رود بزرگترین ارتقا در پردازنده‌های Arrow Lake-S در اواخر سال ۲۰۲۴ انجام شود. ما نمی‌دانیم که آیا مزایای عملکرد هوش مصنوعی از یک NPU حاصل می‌شود یا فقط از برخی از هسته‌های سخت‌افزار هوش مصنوعی داخلی، اما شرکت اینتل اولین NPU خود را با تراشه‌های Meteor Lake به بازار عرضه کرده است و ما می‌توانیم آن را به شکلی در پردازنده‌های Bartlett Lake-S ببینیم.

سایر مشخصات مانند پشتیبانی از سوکت LGA 1700، حافظه DDR5/DDR4 و iGPU UHD 770 در این پردازنده‌ها ثابت باقی می‌مانند. بار دیگر باید گفت، عرضه پلتفرم پردازنده Bartlett Lake-S به‌طور کامل تایید نشده است و در نقشه راه مصرف‌کنندگان شرکت اینتل وجود ندارد، اما این شرکت یک رویداد بزرگ را برای ماه آینده در نظر گرفته است، بنابراین ممکن است در طول آن خبرهای بیشتر بشنویم.

Adblock test (Why?)

منبع خبر


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.