پربازدیدترین مقالات علمی با موضوع شعر و ادب فارسی معرفی شدند

پربازدیدترین مقالات علمی نمایه شده در پایگاه مرکز اطلاعات علمی جهاددانشگاهی با موضوع شعر و ادب فارسی براساس میزان بازدید مخاطبان مشخص و معرفی شدند.

به گزارش سیناپرس به نقل از مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی، سید محمدحسین بهجت تبریزی متخلص به شهریار، شاعر بلند آوازه‌ای است که کلام جادویی‌اش مرزهای شعر و ادب فارسی را جابه‌جا کرد. شهریار از اوقاف و قافیه فراتر بود و زندگی را با شعر می‌دانست.

شهریار در ۶ سالگی، الفبا را آموخت و از کودکی با قرآن و دیوان حافظ انس گرفت. شهریار در خاطراتش می‌گوید: هربار به اتاق عمه‌ام می‌رفتم در طاقچه اتاقش دو کتاب بود یکی قرآن و دیگری دیوان حافظ. هربار یکی را برمی‌داشتم و می‌خواندم. تأثیر حافظ بر شهریار به گونه‌ای است که حتی تخلص خود را از دیوان حافظ گرفته است. اوایل، تخلص شهریار بهجت بود، اما بعد از تفال به دیوان حافظ تخلص خود را به شهریار تغییر داد.

شهریار، شاعر ملی ایران است که در عصر معاصر زندگی کرده و به‌دلیل اهمیت و تأثیر او بر شعر و ادب پارسی، بیست و هفتم شهریور هرسال، توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی، روز بزرگداشت شهریار و روز شعر و ادب فارسی نام‌گذاری شده است.

به‌همین مناسبت در این گزارش، به بررسی مقالات فارسی با موضوع شعر و ادب فارسی در حوزه‌های موضوعی مختلف پرداخته شده است.

معرفی مقالات پربازدید علمی با موضوع شعر و ادب فارسی

مقالات «عفو و گذشت در شعر و ادب فارسی»، «فرهنگستان زبان و ادب فارسی چه وظیفه ای دارد و چه باید بکند؟» و «موش و گربه (سوابق و نمونه های داستان های موش و گربه در ادب فارسی)» به‌ترتیب پربازدیدترین مقالات با موضوع شعر و ادب فارسی هستند.

مقاله‌ «عفو و گذشت در شعر و ادب فارسی» در سال ۱۳۹۴ و در مجله مطالعات علوم اجتماعی ایران منتشر شده است. این مقاله به بررسی عفو و گذشت در شعر و ادب فارسی پرداخته است. ادبیات فارسی سرشار از آثار ناب منظوم و منثور است که در ترویج و زنده کردن فرهنگ گذشت و عفو کوشش کرده‌اند. این مقاله به روش کتابخانه‌ای و فیش‌برداری انجام شده و نشان می‌دهد که فرهنگ عفو و گذشت در همه اعصار شعر فارسی وجود داشته است.

برای دسترسی به لینک مقالات پربازدید با موضوع شعر و ادب فارسی به پیوست انتهای این گزارش مراجعه شود.

جدول یک. مقالات فارسی پربازدید با موضوع شعر و ادب فارسی

پربازدیدترین مقالات علمی با موضوع شعر و ادب فارسی معرفی شدند

معرفی مجله علمی پربازدید با موضوع شعر و ادب فارسی

مجله نامه «فرهنگستان» مجله‌ای است که بیشترین تعداد مقالات با موضوع شعر و ادب فارسی را منتشر کرده است.

معرفی نویسنده با انتشار بیشترین تعداد مقالات فارسی با موضوع شعر و ادب فارسی

ناصر محسنی‌نیا از دانشگاه شهید باهنر کرمان، نویسنده‌ای است که بیشترین تعداد مقالات علمی فارسی با موضوع شعر و ادب فارسی را منتشر کرده است.

کلمات کلیدی مقالات فارسی با موضوع شعر و ادب فارسی

کلمات کلیدی عصاره هر مقاله است و نویسنده موضوعات مقاله خود را در کلمات کلیدی نشان می‌دهد.

شکل یک، کلمات کلیدی به‌کار رفته در مقالات فارسی با موضوع شعر و ادب فارسی را نشان می‌دهد.

پربازدیدترین مقالات علمی با موضوع شعر و ادب فارسی معرفی شدند

براین اساس «عرفان»، «عشق» و «قرآن» پرتکرارترین کلمات کلیدی به‌کار رفته در مقالات با موضوع شعر و ادب فارسی هستند.

نوشته پربازدیدترین مقالات علمی با موضوع شعر و ادب فارسی معرفی شدند اولین بار در خبرگزاری سیناپرس | اخبار علمی ایران و جهان. پدیدار شد.

لینک منبع خبر

whistle

doornegar.com

این وبلاگ، جایگزین سیگار برای نگارنده آنست. ظاهربین نباشیم و ظاهرسازی هم نکنیم. این رسانه، متعهد است سکان جهت دهی افکار عمومی را از بوق های تبلیغاتی سنتی و زرد پس بگیرد. تم(پوسته) این بنگاه بازنشر خبر، ترکیبی از رنگ سبز واتساپ، پیمایش بینهایت اینستاگرام و دارک مود توییتر هست. انواع تبلیغات و آگهی شما پذیرفته می شود. برای رزرو جایگاه پیام بازرگانی خود، به شماره ۰۹۳۰۴۲۸۲۵۳۱ پیغام واتساپی دهید.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.