پدیده عجیب و وحشتناکی که مغولستان مشاهده شد: گوسفندانی که دور هم می‌چرخند!

2022 11 23 11 14 27

صفت گوسفند بودن را به صورت خودمانی به معنای دنبال کردن کورکورانه جمعیت، تعبیر می‌کنند. اما وقتی یک گله گوسفند را ببینیم که در روزهای متوالی، گرد هم می‌چرخند، باید چه بگوییم؟

این معمایی است که اینترنت حدود یک هفته است در مورد آن فکر می کند و حل آن دشوارتر از آن چیزی است که شما انتظار دارید.

در ۱۷ نوامبر، یک رسانه خبری که توسط دولت چین اداره می‌شود، به نام People’s Daily ، ویدئوی ترسناکی را در توییتر از ده‌ها گوسفند در مغولستان به اشتراک گذاشت که در دایره‌های متحدالمرکز فشرده و تقریباً کاملی قدم می‌زنند.

در زمان انتشار این ویدئو، گله بیش از ۱۰ روز در حال این کار بود و صاحبان مزرعه را به وحشت انداخته بود.

برخی از مردم در اینترنت نوشتند که گوسفندان در حال وارد شدن به یک مارپیچ مرگ مانند مورچه ها هستند.

برخی دیگر معتقد بودند که این نشخوارکنندگان از “بیماری چرخشی” circling disease’ رنج می‌برند‌. این بیماری توسط باکتری‌های خاک ایجاد می‌شود که می‌توانند یک طرف مغز حیوان را آلوده کنند و باعث خم شدن به سمت آسیب‌دیده شوند. با این حال، معمولا، در ابتلای بیماری چرخشی، تنها چند درصد از گوسفندان تحت تاثیر قرار می‌گیرند و  تنها پس از چند روز می‌میرند.

در مغولستان ده‌ها گوسفند به مدت ۱۲ روز متوالی این کار را انجام داده‌اند، بدون اینکه جزئیاتی در مورد نحوه خوردن، نوشیدن یا درمان گوسفندان در این مدت وجود داشته باشد. با توجه به آنچه ما می‌دانیم، این کار آنها هنوز ادامه دارد.

مت بل، دانشمند کشاورزی در دانشگاه هارتپوری در انگلستان، این کار یک فریب برای جلب توجه نمی‌داند. او در نیوزویک ابراز نظر کرده پس از اینکه گوسفندان را برای مدت طولانی در آغل می‌کشند، ممکن است ناامید شوند و شروع به قدم زدن در یک دایره کنند.

این یک علامت رایج است که در حیوانات وحشی که در اسارت نگهداری می شوند، به ویژه گربه‌سانان بزرگ دیده می شود . این بیماری به نام zoochosis نامیده می‌شود و می‌تواند منجر به رفتارهای تکراری شود که به نظر می‌رسد هیچ هدفی را دنبال نمی‌کند. هنگامی که یک حیوان گله شروع به این کار می کند، حتی ممکن است مسری به نظر آید.

صاحب گوسفند در مغولستان با گذشت روزها متوجه پیوستن افراد بیشتری به حلقه شد. با این حال، طبق گزارش های خبری، هیچ آغل گوسفند دیگری در همان ملک به این شکل عمل نمی کرد. فقط این یک گروه بود.

حلقه بی پایان گوسفندان در حال چرخش یادآور رویداد عجیب دیگری است که سال گذشته در شرق ساسکس ثبت شد. تصاویر مربوط به این زمان گله ای از گوسفند را نشان می دهد که در یک دایره کاملاً شکل گرفته بی حرکت و آرام ایستاده اند.

با این حال، در آن مورد خاص، معلوم شد که صاحب گوسفند غذای دام را به صورت حلقه‌ای پاشیده و باعث شده گله‌ها در یک کره گروه شوند.

Adblock test (Why?)

منبع خبر


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.