فهرست بستن

پخش فیلم خودکشی در TikTok – تلاش‌ها برای جلوگیری از گسترش ویدیو

از عصر روز یکشنبه، شرکت TikTok در تلاش است تا جلوی گسترش فیلم خودکُشی مردی با اسلحه را در شبکه اجتماعی خود بگیرد. این کلیپ با تصویری از یک مرد با ریش خاکستری شروع می‌شود که جلوی میز خود نشسته است. شروع ویدیو ماهیتی بی‌ضرر دارد و خطرناک به نظر نمی‌رسد. ظاهر آن در قسمت For TikTok (که به صورت خودکار بر اساس علایق شخص ظاهر می‌شود)، باعث شده تا افراد به طور تصادفی در معرض کلیپ قرار گیرند. شرکت تاکنون سعی کرده است تا با ممنوع کردن حساب افرادی که چندین بار سعی در بارگذاری مجدد آن دارند، از پخش فیلم خودکشی در TikTok جلوگیری کند.

سخنگوی این شرکت گفت: “سیستم‌های ما به طور خودکار این کلیپ‌ها را به دلیل نقض سیاست‌های ما در برابر محتوایی که خودکشی را نمایش، تمجید، تشویق یا ترویج می‌کند، شناسایی و علامت‌گذاری می‌کند. ما حساب‌هایی را که به طور مکرر سعی در بارگذاری کلیپ دارند، تحریم می‌کنیم و از اعضای برنامه tiktok که به دلیل احترام به شخص و خانواده آنها، محتوا را گزارش کرده و دیگران را از مشاهده، درگیر کردن یا به اشتراک گذاشتن چنین فیلم‌هایی در هر پلتفرم بر حذر داشته‌اند، قدردانی می‌کنیم.”

این قسمت ضعف قابل توجه الگوریتم TikTok را برجسته می‌کند. در حالی که تمام شبکه‌های اجتماعی تا حدودی در تعدیل سیستم خود در مواجه به این مدل محتوا با مشکل روبرو شده‌اند، موتور توصیه‌گر TikTok جلوگیری از انتشار کامل محتوای اینگونه را برای شرکت دشوار می‌کند. انجمن TikTok سعی کرده است با به اشتراک گذاشتن اخطارهای محتوایی در این برنامه، از خود محافظت کند و به کاربران خود هشدار می‌دهد که اگر این ویدیو در فید For You نمایش داده می‌شود، از دیدن یا پخش فیلم خودکشی در TikTok اجتناب کنند. البته برخی کاربران پس از پخش ویدیو از طریق Facebook Live ، آن را در توییتر و اینستاگرام نیز به اشتراک گذاشته‌اند.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *