فهرست بستن

پتنت جدید سونی – انجام بازی ها را به هوش مصنوعی بسپارید

سرعت پیشرفت فناوری هوش مصنوعی به قدری بالاست که برخی مواقع نگران کننده است. اینکه در آینده چه کارهایی می‌توان با این تکنولوژی انقلابی انجام داد برخی مواقع وحشتناک به نظر می‌رسد. هر چند کاربرد این فناوری به قدری بالاست که در صورت استفاده درست خدمات فوق‌العاده مفیدی را به بشریت ارائه خواهد داد. خوشبختانه پتنت جدید سونی به نظر می‌رسد خطری برای بشریت ندارد، با این حال حسابی می‌تواند هیجان انگیز باشد. بر اساس این پتنت، گیمرها می‌توانند انجام بازی را به هوش مصنوعی بسپارند و این فناوری مشابه سبک خود کاربر، بازی‌ها را انجام دهد.

پتنت جدید سونی و کاربرد جدید هوش مصنوعی در گیمینگ

به گزارش Segment Next، پتنت جدید تکنولوژی را شامل می‌شود که یک ربات را به گونه‌ای آموزش می‌دهد که از سبک بازی شما تقلید کند. این ربات با استفاده از هوش مصنوعی از رفتارهای اولیه کاربر و حرکات و تصمیمات وی در بازی نمونه برداری می‌کند. در نتیجه کمی بعد ربات قادر است مطابق آنچه که از سبک بازی گیمر یاد گرفته و در شبکه‌های عصبی خود ثبت کرده، مانند گیمر به انجام بازی بپردازد.

پتنت جدید سونی و کاربرد جدید هوش مصنوعی در گیمینگ

حال سوالی که پیش می‌آید این است که این فناوری اصلا چه کاربردی دارد؟ چرا یک نفر باید اجازه بدهد ربات به جای وی بازی را انجام دهد؟ اما این فناوری بعضی واقع می‌تواند کاربردهای جالبی باشد. تصور کنید زمانی لازم است بازی را متوقف نکنید و در عین حال مجبورید موس و کیبورد یا کنترلر را رها کنید و به دستشویی بروید. در چنین زمانی می‌توانید کنترل بازی را به هوش مصنوعی بسپارید. این ویژگی خصوصا در بازی‌های آنلاین که چیزی به نام استپ ندارند می‌تواند بسیار کاربردی باشد. همچنین هوش مصنوعی می تواند در برخی بخش‌ها که پلیر نیاز به کمک دارد وارد صحنه شود.

دیگر موضوعی که پتنت سونی شرح می‌دهد، این است که هوش مصنوعی در بازی به گیمر می‌تواند در انجام یک ماموریت که درگیر آن است کمک کند. بدین صورت که اگر یافتن یک مورد در بازی بیش از اندازه سخت باشد، هوش مصنوعی به طور خودکار جستجوی آنلاین را برای دریافت کمک آغاز می‌کند. همان کاری که اغلب گیمرها زمانی که برای انجام یک مرحله به مشکل می‌خورند انجام می‌دهند. این پتنت سونی هم با وجود جذابیت‌هایی دارد شاید مثل بسیاری از دیگر پتنت‌ها هیچگاه تبدیل به وضعیت نشود بنابراین انتظار کمک زودهنگام از هوش مصنوعی را در بازی‌ها نداشته باشید.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *