پایان‌نامه‌های تولید هوش مصنوعی با طراحی نرم‌افزار، شناسایی شوند

معاون حقوقی وزارت علوم گفت: قطعاً نمی‌توانیم به‌ راحتی متقلبان استفاده از هوش مصنوعی در امور علمی و … را شناسایی کنیم؛ بنابراین طراحی نرم‌افزار‌های ناظر به این موضوع امری لازم است.

به گزارش سیناپرس از روابط عمومی وزارت علوم، رضا صابری، معاون حقوقی وزیر علوم درباره راهکار‌های وزارت علوم برای جلوگیری از پایان‌نامه نویسی به کمک هوش مصنوعی اظهار کرد: هوش مصنوعی موضوعی است که خیلی از حوزه‌های جهان را به خود درگیر کرده است.

وی در گفت‌وگو با آنا افزود: حوزه علم و فناوری دو وجهی است، یعنی هم می‌تواند از هوش مصنوعی به عنوان ابزار پیشرفت کننده استفاده کند و هم در مقابل استفاده از آن برای تسهیل در امور و تقلب‌های گسترده نگرانی جدی داشته باشد.

معاون حقوقی وزارت علوم تصریح کرد: مصادیق مجرمانه اگر در فضای مجازی اتفاق بیفتد از طریق قانون قابل پیگیری و تعریف خواهد بود؛ قطعاً نمی‌توانیم به راحتی متقلبان استفاده از هوش مصنوعی در امور علمی را مانند متخلفان پایان‌نامه نویسی و فروش مدرک دانشگاهی و … شناسایی کنیم، بنابراین طراحی نرم افزار‌های ناظر به این موضوع برای جلوگیری از تقلب در پایان‌نامه و مقاله امری لازم است.

نوشته پایان‌نامه‌های تولید هوش مصنوعی با طراحی نرم‌افزار، شناسایی شوند اولین بار در خبرگزاری سیناپرس. پدیدار شد.

لینک منبع خبر


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.