فهرست بستن

ویجیاتو: ۵ روش عجیبی که گیمرها به وسیله‌شان بازی‌های مختلف را تمام کردند

برعکس خیلی از ما که صرفا کنترل‌هایمان را به دست می‌گیریم و بازی‌های مختلف را به ساده‌ترین شکل ممکن تمام می‌کنیم، گیمرهایی روی کره آبی زندگی می‌کنند که مدام به دنبال روش‌هایی متفاوت‌تر برای تمام کردن بازی‌ها و به چالش کشیدن خودشان هستند. در این مقاله سراغ همین گیمرهای سخت کوش رفته‌ایم و از ۵ روش دیوانه‌واری که آن‌ها برای تمام کردن بازی‌های مختلف استفاده کرده‌اند برایتان می‌گوییم.

۵) اسپیدران سه بازی نینتندو ۶۴ به صورت همزمان

در سال ۲۰۱۴، اسپیدرانری به نام کارل جابز تصمیم گرفت تا سه بازی Legend of Zelda: Ocarina of Time، سوپر ماریو ۶۴ و Goleden Eye 007 را به صورت همزمان و در کمترین زمان ممکن به پایان برساند. او برای این کار هر سه بازی را به صورت همزمان اجرا کرد و برای اینکه در زمانش صرفه جویی کند، موقعی سراغ هر یک از این آثار می‌رفت که بازی‌های دیگر در حال نمایش یک کات‌سین یا طی کردن پروسه لودینگشان بودند. جالب اینکه کارل در نهایت به چیزی هم که دنبالش بود دست پیدا کرد و توانست این سه بازی ارزشمند نینتندو ۶۴ را زیر ۱ ساعت تمام کند.

۴) تمام کردن سکیرو با گاز و فرمان

سیزیوم از آن دست یوتیوبرهایی است که زیاد خودش را با بازی‌های مختلف به چالش می‌کشد. اما چالشی که او برای تمام کردن سکیرو در نظر گرفته بود واقعا چیز غیرمعقولی به نظر می‌رسید. اصولا تمام کردن بازی‌های سولزلایک سختی مثل سکیرو کار ساده‌ای نیست و اکثر گیمرها حتی با گیم‌پدهای استاندارد نیز قادر به انجام این کار نیستند. اما سیزیوم تصمیم داشت تا این بازی پیچیده را به وسیله گیم‌پدهای فرمان‌شکل و پدال‌های گازی که برای تجربه بازی‌های ریسینگ طراحی شده‌اند به پایان برساند. جالب اینکه سیزیوم توانست این کار را با موفقیت هم به پایان برساند و سکیرو را زیر ۱۰ ساعت تمام کند. مدت زمانی که از تایم بازی خیلی از ما نیز کمتر است.

۳) تجربه سوپر ماریو ورلد به وسیله نواختن فلوت

اگر فقط یک نسخه از سوپر ماریوها را تجربه کرده باشید، می‌دانید که پشت سر گذاشتن پلتفرم‌های مراحل این بازی‌ها در حالت عادی هم کار ساده‌ای نیست؛ چه برسد به اینکه بخواهید یک فلوت را جلوی بینی خود بذارید و با نواختن در آن، ماریو را کنترل کنید. اما این کاری بود که شخصی به نام نیکو نیکو، انجامش داده. نیکو نیکو توانسته بود با طراحی برنامه‌ای به نام آدیو پد، نوای فلوت را به مقادیر قابل تشخیص برای بازی سوپر ماریو ورلد تبدیل کند و از نت‌های مختلف برای پریدن، حرکت کردن و خیلی چیز‌های دیگر کمک بگیرد. با این حال، نیکو نیکو فقط به چالش پشت سر گذاشتن مراحل سوپر ماریو ورلد به وسیله نواختن قانع فلوت نبود. نه، او می‌خواست که با بینی‌اش فلوت بنوازد و مرحله اول سوپر ماریو ورلد را پشت سر بگذارد. اتفاقی که در نهایت هم رخ داد و او توانست از پس چالشی که برای خودش تعیین کرده بود، سر بلند بیرون بیاید.

۲) تمام کردن بازی‌های پوکمون توسط چت توییچ

یک استریمر ناشناس مدت‌ها پیش، پژوهشی اجتماعی در توییچ به راه انداخت که در آن کاربران حاضر در چت، می‌توانستند به صورت مستقیم و با کمک یکدیگر کنترل جریان گیم‌پلی یک سری از بازی‌های پوکمون را به دست بگیرند و آن‌ها را تمام کنند. طبیعتا تمام کردن هر یک از این بازی‌ها به خاطر حجم بالای ترول‌های موجود در چت استریم، بیشتر از حالت عادی طول کشید. اما در نهایت کاربران توانستند در کنار هم به یک همکاری فوق‌العاده شکل دهند و نه تنها یک، بلکه چندین نسخه از بازی‌های مجموعه پوکمون را تمام کنند.

۱) کشتن باس‌های دارک سولز با نواختن درام

مثل نیکو نیکو، استریمری به نام برزلی روش دیوانه‌واری برای تمام کردن بازی دارک سولز در نظر گرفته بود. او تصمیم گرفته بود، اثری را که خیلی‌ها هنوز جرات تجربه‌اش را هم ندارند، با استفاده از نواختن درام بونگو به اتمام برساند. او با استفاده از کنترلر بونگویی که نینتندو برای تجربه بازی‌های دانکی کانگ ساخته بود، تصمیم داشت به دل باس‌های سرسخت نسخه اول دارک سولز بزند و آن‌ها را یکی پس از دیگری نقش بر زمین کند. این اتفاقی هم بود که در نهایت رخ داد و او توانست با اجرای استریمی که بخشی از آن مربوط به نواختن درام می‌شد و بخش دیگرش کشته شدن باس‌های سرسخت دارک سولز، ساعات خوشی را برای مخاطبانش رقم بزند.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *