فهرست بستن

ویجیاتو: هر آنچه که از داستان The Suicide Squad می‌دانیم

فیلم Suicide Squad به کارگردانی دیوید آیر در سال ۲۰۱۶، با وجود فروش نسبتاً خوب از نظر منتقدان عملکرد خوبی نداشت. این اثر بیش‌تر به خاطر موزیک و بازیگرانش شناخته می‌شود. خودِ فیلم به دلیل این که دو نسخه متفاوت از Suicide Squad به یکدیگر متصل شده بودند، نتوانست انتظارات را برآورده کند؛ یک نسخه که توسط خود آیر ساخته شده بود و نسخه دیگر که با نظارت مستقیم کمپانی برادران وارنر با حال و هوایی متفاوت نسبت به ایده اولیه آیر پیش رفت.

Suicide Squad اولیه سعی کرد تا در حین اکران تقلیدی از Guardians of the Galaxy جیمز گان باشد اما برای این کار خیلی دیر شده بود و اعمال چنین تفکری پس از گذشتن مراحلی از تولید باعث خراب شدن کل اثر شد. برای The Suicide Squad اما برادران وارنر به سراغ خود جیمز گان رفت تا بتواند اثری با امضای خود این کارگردان داشته باشد.

این کمپانی بیش از این که بخواهد داستان The Suicide Squad را تبلیغ کند، قصد بازاریابی با استایل و جو آن را دارد. به همین دلیل، داستان The Suicide Squad نسبت به اکثر فیلم‌های ابرقهرمانی ناشناخته‌تر باقی مانده است. با این حال، در ادامه تمام حدس‌ها و احتمالات بیان و کشف شده درباره به داستان The Suicide Squad را می‌توانید مطالعه کنید.


خلاصه رسمی داستان The Suicide Squad

خلاصه رسمی The Suicide Squad یک توضیح ساده و کلی را از داستان فیلم ارائه می‌کند. آماندا والر (Amanda Waller) تسک فورس ایکس (Task Force X) را برای انجام یک مأموریت به جزیره خیالی کورتو مالتیز (Corto Maltese) می‌فرستد. شاید برای همین باشد که جیمز گان گفته داستان فیلم او شبیه به فیلم‌های جنگی دهه ۷۰ میلادی است؛ به نظر اعضای جوخه خودکشی قصد به راه اندازی یک کودتا را دارند.

خلاصه رسمی داستان The Suicide Squad

به جهنم، یا همان بل ریو (Belle Reve) خوش آمدید، زندانی که بیش‌ترین آمار مرگ و میر در ایالات متحده آمریکا را دارد. جایی که بدترین سوپر ویلن‌ها نگه‌داری می‌شوند و جایی که آن‌ها هر کاری می‌کنند تا بیرون بیایند؛ حتی پیوستن به تسک فورس ایکس فوق مخفی و فوق مشکوک. مأموریت بی‌بازگشت امروز؟ تعدادی از آدم بدها مثل بلاداسپورت (Bloodsport)، پیس‌میکر (Peacemaker)، کاپیتان بومرنگ (Captain Boomerang)، رتکچر ۲ (Ratcatcher 2)، سونت (Savant)، کینگ شارک (King Shark)، بلک‌گارد (Blackguard)، جولین (Javelin) و روانی محبوب همه، هارلی کویین را دور هم جمع کنید. سپس آن‌ها را به شدت مسلح کرده و (عیناً) به روی جزیره دور دست و پر از دشمن کورتو مالتیز بیندازید. جوخه با حرکت درون یک جنگل و قرار گرفتن در مقابل رقبای جنگ طلب و نیروهای چریکی در هر گوشه، یک مأموریت یافتن و نابود کردن را در پیش دارد و فقط کُلُنِل ریک فلگ (Rick Flag) روی زمین است تا آن‌ها را مجبور به رفتار درست کند… و تکنولوژی‌های دولتی آماندا والر در گوش آن‌ها، که هر حرکتشان را زیر نظر دارد. و مثل همیشه، یک حرکت اشتباه و آن‌ها خواهند مرد (چه به دست دشمنانشان، چه یک هم گروهی و چه خود والر). اگر کسی قصد شرط بندی دارد، حرکت هوشمندانه شرط بستن علیه آن‌ها است… همه آن‌ها.

کورتو مالتیز توسط شخصیتی به نام ژنرال سیلویو لونا (Silvio Luna) که خودش را ژنرال پرزیدنت (General Presidente) می‌خواند حکمفرمایی می‌شود اما فرمانروایی‌اش توسط یک گروه چریکی مورد تهدید قرار گرفته است. رهبر این جنبش مقاومتی سول سوریا (Sol Soria) نام دارد که احتمالاً یک متحد کلیدی محسوب خواهد شد.

جوخه خودکشی باید یک آزمایشگاه مربوط به نازی‌ها را نابود کند

در یک مصاحبه به Empire، پیتر سافران به عنوان مدیر اجرایی برادران وارنر، جزئیات بیش‌تری از داستان را مشخص کرد. طبق گفته سافران، در کورتو مالتیز، جوخه خودکشی باید «یک زندان و آزمایشگاه مربوط به دوران نازی به نام یوتون‌هایم (Jotunheim) را نابود کند، جایی که زندانی‌های سیاسی نگه داشته می‌شدند و آزمایشاتی به انجام می‌رسید.»

در کمیک‌ها، یوتون‌هایم یک آزمایشگاه قدیمی مربوط به نازی‌ها است که در کشور خیالی کوراک (Qurac) قرار دارد. یک سازمان تروریستی به نام جهاد (Jihad) این آزمایشگاه را در یکی از داستان‌های کلیدی Suicide Squad به دست گرفته بود.

اما ظاهراً داستان The Suicide Squad نسبت به کمیک‌ها متفاوت خواهد بود. هر چند گان اصرار داشت که او تمام کمیک‌های منتشر شده Suicide Squad را در حین کار روی فیلم نامه‌اش مطالعه کرده، پس به احتمال زیاد از تمام آن‌ها الهاماتی گرفته باشد.

جوخه خودکشی به دو گروه تقسیم می‌شود

به راحتی می‌توان از نظر پنهان بماند اما تریلر The Suicide Squad تأیید می‌کند که تیم به دو گروه تقسیم می‌شود. مشخص نیست که این اتفاق به دلایل عملیاتی می‌افتد یا نه اما سناریوی احتمالی این است که تیم اول در کورتو مالتیز گیر می‌افتاد و گروه دوم به عنوان پشتیبان توسط آماندا والر وقتی که احساس می‌کند تیم اول به خطر افتاده است فرستاده می‌شود.

هارلی کویین دستگیر می‌شود و جوخه خودکشی سعی در نجات او دارد؛ شاید این اتفاق دلیل وجود دو گروه متفاوت باشد. خوشبختانه، ظاهراً عملیات نجات لازم نبود چرا که هارلی کویین خودش توانسته خودش را آزاد کند.

ممکن است ثینکر مجبور به کار با جوخه خودکشی شده باشد

در The Suicide Squad با پیتر کاپالدی در نقش ثینکر (Thinker) آشنا می‌شویم اما اولین تریلر منتشر شده از فیلم طوری او را به تصویر می‌کشد که انگار اصلاً عضوی از تیم نبوده است. در یک صحنه می‌بینیم که جوخه، ثینکر را برای اطلاعات بازجویی می‌کند.

ریک فلگ به او هشدار می‌دهد اگر جوخه در مأموریتش شکست بخورد، او خواهد مرد. بلاداسپورت اضافه می‌کند که اگر اطلاعات اشتباه نیز به آن‌ها بدهد، باز هم خواهد مرد. طبیعتاً هارلی کویین نیز نقش خود را بازی می‌کند و می‌گوید اگر ثینکر شماره پلاک شخصی شده داشته باشد یا بدون نگه داشتن دستش جلوی دهانش سرفه کند نیز خواهد مرد.

در این سکانس احتمالاً به این واقعیت اشاره می‌شود که ثینکر در ابتدا برای ژنرال لونا کار می‌کند تا این که جوخه خودکشی دستگیرش کرده و او را مجبور به کار با خود می‌کنند. می‌توان گفت که امید به زندگی ثینکر به همین دلیل می‌تواند از معمولی‌ترین اعضای تسک فورس ایکس نیز کم‌تر باشد.

استارو در The Suicide Squad حضور دارد

برخی گمانه زنی‌ها وجود داشتند که بیان می‌کردند استارو (Starro) در The Suicide Squad حضور دارد؛ یک موجود هیولاگونه که از کمیک‌ها سردرآورده است. تریلر اولیه این فیلم مهر تأییدی بر این تئوری‌ها بود و نشان داد یک «کایجو لامصب» در کورتو مالتیز غوغا به پا می‌کند.

به نظر ظاهر استارو دقیقاً از کمیک‌ها برداشته شده است و احتمالاً توانایی‌های تلپاتیک و کنترل ذهنش را نیز خواهد داشت. ممکن است استارو در آزمایشگاه یوتون‌هایم نگه‌داری می‌شده و مورد آزمایش قرار می‌گرفته. در یکی از پوسترهای منتشر شده از The Suicide Squad می‌توان اشاراتی به وجود یک ارتباط بین استارو و ثینکر دید. شاید یک ارتباط ذهنی بین این دو شخصیت وجود دارد.

خیلی محتمل است ثینکر کسی باشد که استارو را آزاد کرده است. هر چند خیلی نباید سوپرایز شد اگر جیمز گان در یک پیچش داستانی، استارو را نه به عنوان یک دشمن، بلکه به عنوان یک متحد معرفی کند.


به مطالعه ادامه دهید:


Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *