فهرست بستن

هکرها سورس کد بازی FIFA 21 و موتور بازی سازی Frostbite Engine را منتشر کردند؛ EA زیر بار اخاذی نرفت

در ماه ژوئن گذشته بود که در خبرها دیدیم هکرها توانسته اند با نفوذ به سرورهای اصلی شرکت EA، به اطلاعات مهم و اساسی این شرکت که شامل سورس کد بازی FIFA 21 و موتور بازی سازی Frostbite Engine نیز می شود دسترسی پیدا کنند. گزارش های جدید نشان می دهند که اوضاع برای EA وخیم تر شده و این اطلاعات هم اکنون به صورت عمومی منتشر شده است.

بنا به اطلاعاتی که چند ماه قبل از سوی این هکرها منتشر شد؛ آن ها توانسته اند به نسخه کاملی از سورس کد بازی FIFA 21 دسترسی پیدا کنند. این اطلاعات شامل سورس کد موتور بازی سازی Frostbite Engine نیز می شود. موتوری که EA تاکنون از آن برای تولید بازی های سبک شوتر خود استفاده کرده و قصد دارد در آینده نزدیک بازی Battlefield 2042 را هم با استفاده از آن تولید کند.

اما گزارش هایی که امروز در دسترس قرار گرفت نشان می دهد که EA با درخواست این هکرها مبنی بر پرداخت پول موافقت نکرده است و به همین دلیل هکرها هم اکنون این سورس کد ها را به صورت عمومی منتشر کرده اند. در این گزارش ها آمده که این هکرها در حال حاضر چیزی در حدود 1.3 گیگابایت از این اطلاعات را منتشر کرده اند و EA را تهدید کرده اند که در صورت عدم پرداخت این پول، باقی اطلاعات را هم در آینده نزدیک منتشر می کنند.

در پیغام منتشر شده توسط این هکرها اعلام شده است: «ما چند هفته پیش ایمیلی را با مضمون درخواست پول برای EA ارسال کردیم اما هنوز پاسخی دریافت نشده است. به همین دلیل ما این سورس کدها را منتشر می کنیم. اگر آن ها بازهم با ما تماس نگیرند یا پولی پرداخت نکنند این اطلاعات را بازهم منتشر می کنیم».

در گزارش های منتشر شده آمده است که اطلاعاتی که تاکنون توسط این گروه هکری منتشر شده است شامل سورس کدهای مربوط به ابزارهای داخلی و همچنین سرویس Origin می شود. در این اطلاعات همچنین بخشی از سورس کدهای مربوط به فروشگاه دیجیتال EA هم دیده می شود. اگرچه هکرها قصد دارند با تهدید EA و انتشار این اطلاعات به صورت بخش بخش، پول دریافت کنند اما Electronic Arts تاکنون به صورت واضح اعلام کرده است که پولی به این گروه از هکرها پرداخت نخواهد کرد.

EA در بیانیه اخیر خود اعلام کرده است که تمامی اطلاعاتی که از سوی این هکرها منتشر می شود را بررسی و آنالیز می کند و تاکنون متوجه شده اطلاعاتی که از سوی آن ها در حال انتشار است خطری برای حریم امن کاربران، بازی های آینده و تجارت کلی این شرکت محسوب نمی شود.

چندی پیش بود که مشخص شد استودیو بازی سازی CD Projekt نیز مورد حمله و دستبرد هکرها قرار گرفته است و آن ها توانسته اند سورس کد بازی های مهمی همچون Cyberpunk 2077، The Witcher 3 و Gwent را به سرقت ببرند. این استودیو نیز اعلام کرد که پولی را به این هکرها پرداخت نمی کند و حتی در این باره مذاکره نیز صورت نمی گیرد. این موضوع سبب شد هکرها سورس کد این بازی ها را هم به صورت عمومی منتشر کنند.

Adblock test (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *