فهرست بستن

هونگچی H5 در راه بازار ایران؛ با سدان لوکس مانیان خودرو آشنا شوید

۲۳ مهر ۹۹ ساعت ۱۶:۳۸

هونگچی H5 به عنوان محصول جدید مانیان خودرو در آستانه ورود به بازار ایران قرار دارد. در ادامه با مشخصات سدان لوکس هونگچی اچ ۵ آشنا خواهیم شد.

طی ۱۰ سال گذشته بازار خودرو ایران به بازار هدف خودروسازان چینی تبدیل شده است و طی این سال‌ها شاهد حضور خودروهای چینی در اکثر کلاس‌ها و سگمنت‌ها بوده‌ایم. در همین راستا در شرایطی که قیمت خودروهای داخلی و مونتاژی همچنان در حال افزایش است، شرکت مانیان خودرو طی همکاری با هونگچی به عنوان زیرمجموعه لوکس گروه فاو قصد دارد سدان هونگچی H5 را به بازار عرضه کند.

مشخصات هونگچی H5 

هونگچی H5

هونگچی H5

هونگچی اچ ۵ برای نخستین بار در نمایشگاه خودرو دبی ۲۰۱۹ به صورت رسمی معرفی و در همان سال به بازار امارات عرضه شد. این سدان سایز متوسط که هم‌اکنون به عنوان کوچکترین عضو از سبد محصولات برند چینی هونگچی به شمار می‌رود، طبق نسل دوم مزدا ۶ توسعه پیدا کرده و در این خودرو شاهد آثاری از همکاری مشترک مزدا و فاو هستیم. با توجه به سایز این سدان لوکس، می‌توان چری آریزو ۶ را رقیب جدی آن در بازار ایران دانست.

هونگچی H5

هونگچی H5

این خودرو چینی از یک موتور ۱.۸ لیتری توربوشارژر بهره می‌برد که می‌تواند قدرتی برابر با ۱۷۸ اسب بخار و گشتاور ۲۵۰ نیوتن‌متر را به تولید برساند. گیربکس ۶ سرعت اتوماتیک نیز قدرت موتور را به چرخ‌های جلو منتقل می‌کند. طبق مشخصات رسمی که شرکت هونگچی برای این خودرو منتشر کرده است، این سدان لوکس می‌تواند ظرف مدت ۱۰ ثانیه از صفر به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد. همچنین مصرف سوخت این خودرو به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر به صورت ترکیبی ۷.۱ لیتر اعلام شده است.

قیمت هونگچی اچ ۵

هونگچی H5

هونگچی H5

این سدان چینی در بازارهای چین، هند، پاکستان و امارات به فروش می‌رسد و به همین دلیل می‌توان قیمت آن را به خوبی پیش‌بینی کرد. قیمت هونگچی H5 در بازار امارات با موتور ۱.۸ لیتری حدود ۸۰ تا ۸۵ هزار درهم اعلام شده و قیمت پایه آن در بازار چین نیز از ۱۵۰ هزار یوان آغاز می‌شود. با مقایسه قیمت این خودرو با خودروهایی نظیر چری آریزو ۶ و یا تیگو ۷ متوجه خواهیم شد که این خودرو ارزان نخواهد بود و با توجه به شرایط فعلی بازار ارز باید قیمت آن در بازار ایران را بیش از ۱ میلیارد تومان در نظر گرفت.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *