فهرست بستن

هواوی جای اپل را در رده دوم برترین تولید کنندگان گوشی گرفت!

هواوی جای اپل را در رده دوم برترین تولید کنندگان گوشی گرفت!

براساس آخرین اطلاعات منتشر شده از جانب شرکت تحقیقاتی IDC، هواوی در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۸ گوشی های هوشمند بیشتری را نسبت به اپل روانه بازار کرده است. این مسئله باعث شد تا شرکت چینی هواوی از ماه آوریل تا ژوئن به عنوان دومین تولید کننده بزرگ گوشی های هوشمند در سراسر جهان شناخته شود. سامسونگ با عرضه ۷۱٫۵ میلیون دستگاه گوشی هوشمند در سه ماهه دوم سال جاری کماکان رتبه نخست را در اختیار دارد، هر چند که میزان فروش این شرکت کره‌ای در مقایسه با سال گذشته، ۱۰٫۴ درصد کاهش داشته است. سامسونگ در طول سه ماهه اخیر ۲۰٫۹ درصد از سهم بازار را در اختیار داشته است. با این حال، قابل توجه است که پرچمدار جدید این شرکت یعنی گلکسی اس ۹ نسبت به نسل گذشته خود عملکرد بدتری ارائه کرده است.

با وجود اینکه هواوی بهترین گوشی خود یعنی هواوی پی ۲۰ پرو را به خاطر برخی مسائل و مشکلات قانونی در بازار آمریکا عرضه نکرده است، اما با این حال ۵۴٫۲ میلیون دستگاه گوشی های هوشمند را در طی سه ماهه دوم ۲۰۱۸ وارد بازارهای سراسر جهان کرده است. سود سالیانه ۴۰٫۹ درصدی هواوی باعث شده تا سهم بازار جهانی این شرکت از ۱۱ درصد به ۱۵٫۸ درصد برسد. در این میان اپل در سه ماهه اخیر مجموعاً ۴۱٫۳ میلیون دستگاه گوشی هوشمند را عرضه کرده که رشدی جزئی و ۷ درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می دهد. سری گوشی‌های آیفون این شرکت در حال حاضر ۱۲٫۱ درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده‌اند و اپل نیز در جایگاه سوم برترین تولید کنندگان گوشی قرار گرفته است.

با توجه به آمارهایی که گفته شد ممکن است فکر کنید در بین ۵ شرکت برتر تولید کننده گوشی در جهان، هواوی بیشترین پیشرفت را نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است، اما این موضوع صحیح نیست! در طی سه ماهه دوم سال ۲۰۱۸ کمپانی چینی شیائومی ۳۱٫۹ میلیون دستگاه گوشی هوشمند روانه بازار کرده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۴۸٫۸ درصد پیشرفت داشته است. شیائومی در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ تنها ۲۱٫۴ میلیون گوشی به فروش رسانده بود و سهمی ۶٫۲ درصدی از بازار را در اختیار داشت که این آمار در سه ماهه اخیر به ۹٫۳ درصد افزایش پیدا کرده است.

دیگر شرکتی چینی مطرح به نام اوپو نیز در جایگاه پنجم قرار گرفته است. میزان فروش گوشی‌های این شرکت از ۲۸ میلیون دستگاه در سه ماهه دوم ۲۰۱۷ به ۲۹٫۴ میلیون دستگاه افزایش پیدا کرده و پیشرفتی ۵٫۱ درصدی داشته است. به طور کلی، در طول سه ماهه دوم سال جاری میلادی، ۳۴۲ میلیون گوشی هوشمند در سراسر جهان فروخته شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهشی ۱٫۸ درصدی نشان می دهد. مجموع فروش گوشی‌ها در سه ماهه دوم ۲۰۱۷ برابر ۳۴۸٫۲ میلیون دستگاه بود. این برای سومین بار متوالی است که میزان فروش گوشی‌های هوشمند در سراسر جهان در آمارهای سه ماهه، افت داشته است.

هواوی قبلاً هم اعلام کرده بود که هدف این شرکت غلبه بر اپل و سامسونگ و رسیدن به صدر جدول برترین تولید کنندگان گوشی هوشمند جهان تا سال ۲۰۲۱ است. حال پس از مشاهده آمار سه ماهه اخیر، این ادعا بیش از پیش به واقعیت نزدیک شده و وقوع چنین اتفاقی در آینده بسیار محتمل به نظر می رسد.

بازدید: 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.