فهرست بستن

هواوی: آمریکا ما را تحریم می‌کند و این جز ضرر چیزی برای مردمش ندارد

از یک سال پیش که دعوای دولت آمریکا و شرکت هواوی بر سر بهانه‌های امنیتی بالا گرفت محصولات این شرکت در آمریکا توزیع نمی‌شوند و جدای از این، آمریکا تلاش دارد تا هیچ محصولی حتی در حد تراشه، توسط هواوی مورد استفاده قرار نگیرد. یک مقام ارشد در مجموعه این شرکت مصاحبه‌ای مطرح کرده که تحریم هواوی جز ضرر چیزی برای آمریکا ندارد.

اندی پوردی مسئول ارشد بخش امنیت شرکت هواوی در آمریکاست که طی یک مصاحبه جدید با بلومبرگ به بیان نظرات خود در مورد داستان تحریم‌های دولت آمریکا بر هواوی و ممانعت از تجارت این شرکت با شرکت‌های آمریکایی پرداخته است.

در این مصاحبه آقای پوردی به این مسئله اشاره می‌کند که آسیبی که به واسطه تحریم هواوی بر مردم آمریکا وارد می‌شود بسیار بیشتر از حدی از ضرر و خسارات است که مشمول شرکت هواوی می‌شود.

برای آن دسته از دوستانی که کمتر در جریان مشکلات اخیر دولت آمریکا با هواوی هستند باید یادآور شویم که به واسطه اعلان قبلی دولت آمریکا در شب 31 اردیبهشت سال گذشته، شرکت‌های آمریکایی از هر گونه معامله و تعامل تجاری، تحقیقاتی و امنیتی با هواوی منع شده‌اند. دلیل این تصمیم مشکلات جاسوسی امنیتی و نشت اطلاعاتی است که آمریکایی‌ها معتقدند توسط محصولات هواوی صورت می‌گیرد.

در ادامه مصاحبه مسئول ارشد بخش امنیت شرکت هواوی در آمریکا عنوان شده که هواوی راهکارهای جایگزین برای دسترسی به منابع، سخت‌افزار و تجهیزات آمریکایی در دستگاه‌ها و سرویس‌ها و ابزارهای خود را خواهد یافت ولی با تحریم این شرکت چه بسا مردمی هستند که در سراسر دنیا شغل خود را از دست خواهند داد.

در واقع ممانعت از تجارت با شرکت‌های آمریکایی هواوی را مجبور به تأمین کامل قطعات مورد نیاز خود از داخل چین خواهد کرد و این امر باعث خواهد شد تا هواوی دیگر نیازی به محصولات شرکت‌های آمریکایی و چه بسا شرکت‌های دیگر نقاط دنیا نیز نداشته باشند.

huawei-2.jpg
Andy Purdy

آقای پوردی در ادامه صحبت‌های خود به این نکته نیز اشاره می‌کند که شرکت هواوی مسیری را در پیش گرفته تا به صورت کامل خود را از آمریکا و محصولات آمریکایی مستقل کند و مسلماً در آینده و حتی با تصمیم احتمالی به ایجاد تغییر در سیاست تعامل با هواوی از سوی دولت آمریکا، این روند برگشت‌ناپذیر خواهد بود.

در عین حال هواوی در این عرصه تنها نیست و دیگر شرکت‌های چینی نیز این روند را در پیش خواهند گرفت و این به معنای لغو کلیه سفارشاتی خواهد بود که هواوی و دیگر شرکت‌ها از شرکت‌های مبدأ آمریکایی داشته، دارند و خواهند داشت.

در عین حال بحث تحریم شرکت‌های آمریکایی از سوی هواوی نیز مطرح است. آقای پوردی در ادامه صحبت‌هایش به این موضوع اشاره می‌کند:

من از روزی ابا دارم که هواوی در آن سوی میدان تصمیم به تحریم شرکت‌های آمریکایی مانند اپل بگیرد. در این حالت مرحله جدیدی از جنگ تجاری دو گروه شکل خواهد گرفت که لطمات و صدماتی به بار خواهد آورد که جبران آنها بسیار سخت بوده و نیاز به زمان زیادی دارد.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.