فهرست بستن

هوآوی در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۸ بیش از اپل اسمارتفون عرضه کرد

هوآوی در سه ماهه دوم سال 2018 بیش از اپل اسمارتفون عرضه کرد

براساس تحقیقات انجام گرفته توسط سه موسسه تحقیقاتی IDC, Canalys و Strategy Analytics، شرکت هوآوی موفق شد سه ماهه دوم سال ۲۰۱۸ بیش از اپل گوشی هوشمند روانه بازار کندالبته این میزان حجم فروش را در برنگرفته و تنها میزان عرضه را نشان می دهد. در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۸ این شرکت چینی موفق شد در جایگاه دوم شرکت های تولیدکننده تلفن هوشمند قرار گیرد. این شرکت در سه ماهه دوم ۵۴ میلیون گوشی هوشمند در مقایسه با ۴۱ میلیون واحد اپل، اسمارتفون روانه بازار کرده است. البته در مقام نخست سامسونگ قرار داشته که توانسته ۷۳ میلیون تلفن هوشمند به بازار عرضه کند.

IDC در بیانیه مطبوعاتی می گوید: “ورود هوآوی به جایگاه دوم بزرگترین عرضه کنندگان گوشی هوشمند در جهان دو قطبی بوده و اپل نیز موفق نشد جایگاه خود را حفظ کرده و در جایگاه سوم قرار گرفت.”

براساس آمار اعلامی IDC، سهم بازار در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۸ به این شکل است: سامسونگ ۲۰٫۹ درصد، هوآوی ۱۵٫۸ درصد و اپل ۱۲٫۱ درصد و این نشان می دهد هوآوی توانسته از روی اپل عبور کرده و حجم عرضه خود را نسبت به این کمپانی با افزایشی رو به رو سازدبدون شک افزایش ۴۱ درصدی فروش نسبت به مدت مشابه در سال گذشته رشد بزرگی است که شرکت چینی توانسته به آن دست پیدا کند. به گفته IDC، برند آنر توانسته نقش موثری در افزایش فروش محصولات هوآوی داشته باشد. Canalys نیز بر این باور است بیش از ۱۶ میلیون گوشی های هوشمند هوآوی به این برند اختصاص دارد. گفته شده هوآوی بیش از ۴ میلیون دستگاه آنر را در خارج از چین عرضه کرد و این طور که پیداست طرفداران داخل چین بیش از خارج از چین می باشد.

درباره مدل های پریمیومی باید بیان داشت پی ۲۰ و پی ۲۰ پرو فروش موفقیت آمیزی برای هوآوی داشتند و این دو علاوه بر خارج چین، در داخل چین نیز رکورد شکنی کردند. به شکلی که ۲۷ درصد عرضه به این دو مدل گوشی هوشمند اختصاص داشت.

البته هوآوی اگرچه در بیشتر بازارها حضور موثری دارد اما در ایالات متحده این برند طرفدارانی نداشته و با مشکلاتی رو به رو بوده است. مشخص نیست آیا در آینده می توان شاهد رشد فروش اسمارتفون های هوآوی بود یا خیر. سامسونگ به عنوان غول تولیدکننده تلفن هوشمند با عرضه ۷۳ میلیون گوشی هوشمند صدرنشین شده و این در حالیست که فروش گلکسی اس ۹ مطلوب نبود. انتظار می رود گلکسی نوت ۹ بتواند ناجی این شرکت در سال ۲۰۱۸ باشد.

بازدید: 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.