همگام سازی چند دستگاه در واتس‌اپ به زودی ارائه می‌شود

حتما شما هم تاکنون با این ویژگی اعصاب خردکن برنامه واتس‌اپ رو به رو شده‌اید. مثلا وقتی می‌خواهید از دستکتاپ خود به اکانت واتس‌آپ دسترسی داشته باشید، حتما باید گوشی شما به اینترنت متصل باشد. دلیل اصلی این اتفاق، نحوه مدیریت رمزگذاری End To End واتس‌آپ است و مدیران این شرکت تصمیم گرفته‌اند تا با اورهال اساسی نحوه‌ی اجرای این برنامه، دست کاربران خود را برای استفاده در مرورگر و یا دسکتاپ آزادتر بگذارند. برای جزئیات بیشتر همگام سازی چند دستگاه در واتس‌اپ با ما همراه باشید.

نحوه همگام سازی چند دستگاه در واتس‌اپ

به طور کلی شرکت و مدیران واتس‌اپ در عملکرد و یا عکس العمل نشان دادن ضعیف عمل می‌کنند و می‌توانید این مورد را هم به آن اضافه کنید. به تازگی در نسخه‌ی بتای برنامه واتس‌اپ که اخیرا منتشر شده است، سیستمی پیاده شده است که در عین حال که رمزگذاری End To End را حفظ می‌کند، قابلیت اجرای جداگانه این برنامه در پلتفرم‌های مختلف را می‌دهد. بدین ترتیب دیگر نیازی نیست تا برای همگام سازی داده‌ها (مانند مخاطبان، بایگانی و پیام‌های ستاره‌دار) حتما گوشی خود را به اینترنت متصل کنید. تاکنون برنامه موبایل واتس‌اپ‌ ستون اصلی این نوع رمزگذاری بوده است و سایر پلتفرم‌ها مانند وب و برنامه‌های دسکتاپی تنها به عنوان یک آینه عمل می‌کنند. مشکل این نوع رمزگذاری این است که اگر باتری گوشی شما آسیب ببیند یا مشکلی در برنامه‌های گوشی هوشمند شما وجود داشته باشد، نمی‌توانید از برنامه‌ی واتس‌اپ در سیستم عامل‌های دیگر استفاده کنید.

همگام سازی چند دستگاه در واتس‌اپ

در شیوه‌ی جدید برنامه واتس‌اپ، هر دستگاه دارای کلید کلید هویت خاص خود است. در حال حاضر کاربران این برنامه برای مدیریت پیام‌های رمزگذاری شده یک کلید هویتی واحد (همان شماره تلفن موجود در تلفن آن‌ها) دارند اما آنطور که پیداست این شیوه در حال تغییر است. با وجود اینکه مدیریت رمزگذاری پیام‌ها تغییر خواهد کرد اما همچنان می‌توانید دستگاه‌های متصل به حساب کاربری خود را کنترل کرده و آن‌ها را اضافه یا حذف کنید. ظاهرا تماس‌های صوتی و تصویری تاثیری در تغییر روش‌ها ندارند.

لینک منبع

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *