فهرست بستن

همکاری AMD و مدیاتک در توسعه 5G و وای فای 6

به نظر می‌رسد همکاری AMD و مدیاتک در توسعه 5G و وای فای 6 بر طبق گزارش اخیر DigiTimes آغاز شده است. این نشریه ادعا می‌کند که دو کمپانی روی چیپ‌های WiFi 6 و در نهایت مودم‌های 5G همکاری خواهند کرد. مدیاتک البته هیچ صحبتی در این باره نداشته زیرا هیچوقت درباره پروژه‌ها و مشتریان خود اطلاعاتی ارائه نمی‌دهد.

اگر اطلاعات DigiTimes صحیح باشد، همکاری AMD و مدیاتک در ابتدا با توسعه چیپ‌های Wi-Fi 6 ASIC سفارشی آغاز خواهد شد. با این حال مشخص نشده که این پروژه شامل کارت‌های بی سیم می‌شود یا خیر. بر خلاف اینتل، تیم سرخ از هیچ راهکار بی سیم داخلی (متعلق به شرکت) برخوردار نیست. در نتیجه مادربردها و لپ تاپ‌های بر پایه AMD مجبور هستند که از راهکارهای دیگر شرکت‌ها مانند اینتل، Realtek یا Rivet Networks (که به تازگی اینتل آن را خریداری نموده) استفاده کنند.

همکاری AMD و مدیاتک در توسعه 5G

ظاهرا اما همکاری تیم سرخ با مدیاتک به همین جا ختم نخواهد شد زیرا منابع DigiTimes ادعا کرده‌اند که دو کمپانی سرانجام به سراغ مودم‌های 5G نیز خواهند رفت. البته کلیت همکاری بین آنها موضوع تعجب برانگیزی نیست. ماه گذشته اینتل قراردادی با مدیاتک به امضا رساند تا دستگا‌ه‌های اینتلی به ارتباط 5G مجهز شوند. اولین لپ تاپ‌های مصرف کننده و تجاری سازگار با 5G اینتل و مدیاتک برای اوایل سال آینده برنامه ریزی شده‌اند. مشخصا AMD نیز به عنوان یکی از پیشگامان بازار به هیچ عنوان نمی‌خواهد از رقیب خود عقب‌تر قرار گیرد.

منابع DigiTimes هیچ بازه زمانی ارائه نکرده‌اند اما تعجب نخواهیم کرد اگر لپ تاپ‌های بعدی رایزن با چیپ‌های وای فای 6 و / یا 5G مدیاتک یا AMD همراه شوند. اولین دستگاه‌های سازگار با 5G اینتل همانطور که گفتیم اوایل 2021 عرضه خواهند شد، بنابراین انتظار می‌رود AMD نیز چندان کاربران را منتظر نگذارد.

بیشتر بخوانید: نمونه دسکتاپ Ryzen 5000 Cezanne مشاهده شد

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *