فهرست بستن

همکاری گوگل با هواوی مجددا از سر گرفته خواهد شد

با وجود جنگ تجاری آمریکا و چین، سران دو کشور در حال نزدیک شدن به یک توافق هستند؛ چیزی که می‌تواند ازسرگیری همکاری گوگل با هواوی را نیز در پی داشته باشد.

قرار گرفتن در لیست سیاه دولت آمریکا از بهار گذشته، امکان همکاری هواوی با شرکت‌های آمریکایی از جمله گوگل را محدود کرد و فعلا، این کمپانی مجوزهای لازم برای استفاده از اپ‌ها و سایر خدمات را ندارد. اما در هفته‌های گذشته، دولت آمریکا نشانه‌هایی از صدور مجوزهای جدید بروز داده است. این یعنی، کمپانی چینی می‌تواند به روابط تجاری خود با آمریکایی‌ها ادامه دهد.

هواوی میت 30 پروهواوی میت 30 پرو

هواوی میت 30 پرو

در همین راستا، به تازگی وزیر بازرگانی ایالات متحده «ویلبور راس» هم به پیشرفت خوب مذاکرات تجاری با چین اشاره کرد. او همچنین گفت:

دولت به زودی برای فروش قطعات و محصولات آمریکایی به کمپانی هواوی، مجوز صادر می‌کند.

هم‌اکنون وزارت بازرگانی بیش از 200 درخواست برای معافیت از منع تجارت با هواوی دریافت کرده و ظاهرا روند رسیدگی به آن‌ها در جریان است. اخیرا دونالد ترامپ نیز از قصد خود برای پایان دادن به جنگ تجاری بلند مدت با چین خبر داد.

پیامدهای عدم همکاری گوگل با هواوی

آمارها از افزایش فروش گوشی‌های هواوی در ماه‌های اخیر حکایت دارند؛ پس شاید این تصور ایجاد شود که عدم همکاری گوگل، تاثیری روی تجارت موبایل هواوی نداشته است. اما بی‌تردید فقدان سرویس‌های گوگل، فروش محصولات کمپانی را در اروپا دچار مشکل کرد.

گوشی‌های خانواده هواوی میت 30 بدون سرویس‌های موبایلی گوگل عرضه شدند و این موضوع، عاملی بازدارنده برای بسیاری از خریداران بالقوه اروپایی بود. البته تحریم هواوی روی عملکرد مالی برخی از شرکت‌های آمریکایی نیز تاثیر منفی گذاشت.

Let’s block ads! (Why?)

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *