هلند به ۳۰۰ تفنگدار زبده نیروی دریایی اوکراین مخفیانه آموزش داد

از اواسط ژانویه تا اواسط ماه مه سال جاری میلادی، ۳۰۰ تفنگدار دریایی اوکراینی در هلند تحت آموزش‌های فشرده با تمرکز بر عملیات آبی خاکی قرار گرفتند.

کشور هلند اعلام کرد که توانسته است یک پروژه آموزشی سری با شرکت ۳۰۰ تفنگدار نیروی دریایی اوکراین را با موفقیت به پایان برساند تا از این طریق به کی‌یف در دفاع از خاک اوکراین و «امنیت اروپا» کمک کند.

تفنگداران نیروی دریایی هلند در این پروژه آموزشی که چهار ماه به طول انجامیده است، تازه‌ترین تجربیات خود در عملیات‌ آبی خاکی را برای سربازان اوکراینی تشریح کردند.

سایر آموزش‌ها و آماده سازی‌ها نیز بر حوزه نبردهای پشت سنگر و تاکتیک‌های جنگ شهری متمرکز بود.

آمستردام در اطلاعیه‌ای اعلام کرده است که این پروژه با مشارکت مربیان نظامی از نروژ، سوئد، بریتانیا و ایالات متحده امکان‌پذیر شده است.

علت اطلاع‌رسانی دیر هنگام چه بود؟

دولت هلند توضیح داد که آنها تنها از این جهت پس از پایان مأموریت خود، مجلس نمایندگان را در جریان قرار دادند که افشای آن زودتر می توانست «خطرات امنیتی احتمالی» را برای دست اندرکاران ایجاد کند.

کایزا اولونگِرن،‌ وزیر دفاع هلند گفت: «اوکراین رودخانه‌های وسیع و خطوط ساحلی طولانی دارد. بنابراین خیلی مهم است که بتوانیم دانش خود را با تفنگداران دریایی اوکراین به اشتراک بگذاریم.»

وی در ادامه گفت: «من اخیرا در تمرین تفنگداران دریایی اوکراین شرکت کردم. من تحت تاثیر توانایی و روحیه آنها قرار گرفتم.»

آموزش نیروهای اوکراینی با سابقه جنگ در جبه‌های جنگ

هلند خاطرنشان کرد که کهنه‌سربازانی که تجربه دست اول در عملیات‌های قبلی داشتند در این تمرینات تاکتیکی شرکت کردند.

آنو آیکلزهایم، فرمانده نیروهای مسلح هلند گفت: «بعضی از آنها گفتند که قبلاً در خط مقدم اوکراین جنگیده‌اند. بنابراین آنها دانش خاصی از جنگ را به ارمغان می آورند، به این معنی که آموزش هایی که در اینجا دریافت کردند می تواند بهتر با شرایط واقعی و فعلی تطبیق داده شود.»

حمایت از اوکراین، حمایت از اروپا است

علاوه بر این اطلاعیه، دولت هلند بر اهمیت آموزش نیروهای مسلح اوکراین و قابلیت‌های دفاعی گسترده‌تر اروپا تاکید کرد.

ژنرال آیکلزهایم گفت: «[نیروهای اوکراینی] دانش و تخصص خود را در شرایط واقعی جنگی آن هم فقط بعد از چند هفته، در اینجا به کار می‌گیرند. این بر انگیزه هر دو طرف تأثیر می گذارد: همه اینجا هستند تا از هر لحظه یادگیری بیشترین بهره را ببرند.»

وی در این خصوص گفت: «ما [با این کار] یک پیام قوی ارسال می‌کنیم که ما به طور مشترک به حمایت از اوکراینی‌ها در مبارزه آن‌ها برای حفظ حاکمیت کشورشان ادامه خواهیم داد. کما اینکه این مبارزه بر سر امنیت اروپا هم است.»

نقش هلند در جنگ اوکراین

هلند از زمان حمله نیروهای روسیه در دو سال پیش، ابتکارات متعددی را برای حمایت از اوکراین آغاز کرده است.

هلند در ماه میلادی گذشته، شرکت‌هایی را برای تامین قطعات و مهمات سامانه‌های پدافند هوایی و موشکی پاتریوت که قصد دارد به زودی به اوکراین بدهد، انتخاب کرد.

دولت هلند سال میلادی گذشته نیز اعلام کرد که آماده است در صورت ادامه پیشروی نیروهای روسیه، ناوگانی از جت‌های اف-۱۶ فایتینگ فالکون را به کی‌یف ارسال کند.

در همان زمان، نیروهای مسلح هلند به همراه یک گروه آموزشی نظامی چند ملیتی به رهبری بریتانیا، آماده سازی بیش از ۱۷ هزار سرباز تازه‌کار اوکراینی را به پایان رساندند.

Adblock test (Why?)

منبع خبر


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.