فهرست بستن

هشدار سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا به دانش‌آموزانی که از تبلت استفاده می‌کنند

سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز به کاربران و دانش‌‌آموزانی که به علت همه‌گیری ویروس کرونا و مجازی شدن آموزش مدارس از تبلت استفاده می‌کنند هشدار داده که موارد ذیل را حتماً مد نظر داشته تا در آینده متضرر نشوند.

از سال 1396 طرح رجیستری با هدف ثبت اطلاعات کلیه دستگاه‌های سیم‌کارت‌خور معرفی شد و فاز ابتدایی آن برای رسیدن به اهدافی در جهت مقابله با قاچاق این کالاها و کنترل اطلاعات و تحقق قوانین مالیاتی و گمرکی به اجرا درآمد.

فارغ از اینکه طرح رجیستری در ابتدای کار خود مشکلات فراوانی داشت اما حالا از ثبات خوبی برخوردار بوده و به اهداف خود در حوزه واردات دستگاه‌های سیم‌کارت خور و عملکرد آنها رسیده است. در فاز دوم این طرح قرار است دستگاه‌هایی مانند ساعت های هوشمند و مودم‌ها و در ادامه تبلت‌ها در بدو ورود به کشور در سامانه همتا ثبت شوند.

همانطور که گفته شد تا پیش از این طرح رجیستری محدود به گوشی‌های موبایل بود ولی از ماه پیش و با مصوبه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز این طرح وارد فاز دوم خود شده است. مطابق اعلام سخنگوی این ستاد صاحبان کلیه دستگاه‌های سیم‌کارت خور باید هرچه زودتر نسبت به رجیستر آن اقدام کنند.

اما در همین راستا سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز به کاربران و خصوصاً دانش‌آموزان که به علت شیوع ویروس کرونا خانه نشین شده و آموزش‌های خود را به صورت مجازی دنبال می‌کنند هشدار داده است.

دهقانی نیا سخنگوی این ستاد گفته که تبلت بسیاری از دانش‌آموزان از طریق وای‌فای به اینترنت متصل بوده و با اتصال به WiFi دستگاه آنها در شبکه مخابراتی کشور رویت نمی‌شود. لذا ضروری است که این دسته از کاربران پیش از اتمام مهلت مقرر نسبت به رجیستری دستگاه خود اقدام کنند.

بر اساس اعلام سامانه همتا تبلت‌های برند لنوو از دوم مرداد ماه و سایر برندهای تبلت از نهم مرداد ماه مشمول طرح رجیستری می‌شوند و کاربران باید برای رجیستر کردن دستگاه خود پس از قراردادن یک سیم‌کارت در تبلت خود نسبت به برقراری تماس تلفنی و یا ارسال پیامک اقدام کنند.

در همین رابطه بخوانید:

زمان نهایی اجرای طرح رجیستری تبلت ها اعلام شد
– آمار قاچاق گسترده در بازار تبلت و دیگر دستگاه های سیم کارت خور کشور
– مهلت رجیستری تجهیزات سیم کارت خور مشخص شد
– آغاز اجرای طرح رجیستری تبلت‌ ها و دستگاه‌های سیمکارت خور از ابتدای تیرماه
– عوارض گمرک گوشی های بالای 600 دلار دو برابر شد

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا تاکید کرد که کاربران برای اطمینان از رجیستر شدن دستگاه خود از طریق مراجعه به سایت همتا به نشانی hamta.ntsw.ir و یا استفاده کد دستوری #7777* نسبت به استعلام اصالت دستگاه خود اقدام کرده و در صورت مثبت بودن پاسخ استعلام، نیاز به اقدام دیگری نیست.

دهقانی نیا از مسئولان وزارت آموزش و پرورش و مدیران شبکه اجتماعی دانش‌آموزان (شاد) خواسته که از طریق درگاه‌ها و زیرساخت‌های ارتباطی خود نسبت به اطلاع‌رسانی گسترده به کادر آموزش، معلمان و دانش‌آموزان در رابطه با طرح رجیستری تبلت‌ها اقدامات لازم را انجام دهند.

Adblock test (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *