فهرست بستن

هر چه تا اینجا در مورد بازی اسپایدرمن پلی استیشن 5 می‌دانیم

از زمانی که اینسومنیاک شبیه‌ساز بی‌نظیر اسپایدرمن خود را عرضه کرد، طرفدران مصرانه اخبار و حواشی مربوط به دنباله احتمالی آن را دنبال می‌کنند. اسپایدرمن اینسومنیاک با آن انیمیشن‌های جذاب و اکشن فوق‌العاده‌اش، قطعا یکی از بهترین بازی‌های ابرقهرمانی نسل هشتم بود. با توجه به اینکه اینسومنیاک گیمز مدتی پیش به جمع استودیوهای فرست پارتی سونی پیوست، دور از انتظار نیست که همکاری این دو شرکت به توسعه یک سوپر فرانچایز انحصاری بر اساس شخصیت اسپایدرمن ختم شود. در کنار این، احتمالات نشان می‌دهند که دنباله اسپایدرمن اینسومنیاک در دست ساخت قرار دارد و برای عرضه روی پلی استیشن 5 در نظر گرفته شده. برای همین ما در ادامه متن، اسم نسخه بعدی را اسپایدرمن پلی استیشن 5 می‌گذاریم و با این نام صدایش می‌کنیم. در این مقاله ابتدا نگاهی به شایعات و حواشی اسپایدرمن پلی استیشن 5 می‌اندازیم و در انتها از انتظاراتی که از نسخه بعدی بازی داریم، می‌گوییم. پس در ادامه با ویجیاتو همراه باشید.

شایعات در مورد اسپایدرمن پلی استیشن 5 چه می‌گویند؟

اسپایدرمن پلی استیشن 5

تا همین چند وقت پیش، صحبت در مورد دنباله احتمالی بازی اسپایدرمن به ندرت صورت می‌گرفت. اما به محض اینکه یکی از کاربران ردیت اطلاعاتی از اسپایدرمن پلی استیشن 5 فاش کرد، چرخ شایعه پراکنی در مورد بازی هم به گردش افتاد. بر اساس اطلاعات فاش شده توسط این کاربر ردیت، بخشی از وقایع داستان اسپایدرمن پلی استیشن 5 در زمستان جریان خواهد داشت و اینسومنیاک به دنبال این است که با گسترش جهان نسبتا بزرگ بازی اول، مناطق بروکلین و کویینز را هم به نیویورک مارولی بازی اضافه کند.

همچنین به گفته این کاربر سیستم روایت بازی شامل ویژگی «کلونینگ آرک» خواهد و به لطف آن، آنتاگونیست‌های مشهوری چون ونوم، گرین گابلین، کارنیج، میستریو، لیزارد و کاردیاک پا به دنیای اسپایدرمن پلی استیشن 5 می‌گذارند.

پیتر پارکر نیز همچنان شخصیت اصلی بازی است اما نقش مایلز مورالس هم در دنباله اسپایدرمن اینسومنیاک پر رنگ‌تر شده و احتمالا بتوانیم کنترل او را در قالب یک مرد عنکبوتی جوان و کاملا متفاوت به دست بگیریم. با این حال، در گفته‌های این کاربر ردیت به ویژگی جالبی به نام «Diablo Esque» نیز اشاره شده. Diablo Esque در اصل یک حالت دانجن مانند است که گیمر با ورود به آن‌ها، صحنه‌های جرم متفاوتی که شرایط خاصی بر آن‌ها حاکم است را تجربه خواهد کرد.

پایان قسمت اول چه تاثیری روی داستان اسپایدرمن بعدی خواهد داشت؟

اسپایدرمن پلی استیشن 5

کلیف هنگر پایان قسمت اول و پرونده باز خیلی از موضوعاتی که در داستان بازی مطرح شدند، نشان دهنده این بود که اینسومنیاک از همان ابتدا نیم‌نگاهی به ساخت دنباله‌ اسپایدرمن داشته. برای مثال بگذارید با ویلن اصلی بازی شروع کنیم. دکتر اختاپوس در انتهای بازی شکست خورد و مبتلایان به ویروس دویل برث هم درمان شدند. اما اینسومنیاک کار دکتر اختاپوس را برای همیشه تمام نکرد. به جای اینکار، نویسندگان او را به زندان فرستاند؛ دقیقا همان جایی که دیگر اعضای سیکس سینیستر هم زندانی هستند.

پس با این تفاسیر ممکن است که اعضای سیکس سینیستر دوباره در نسخه دوم برگردند و برای از بین بردن مرد عنکبوتی و در دست گرفتن کنترل نیویورک دسیسه چینی کنند. در کنار این، شاهد گزیده شدن مایلز مورالس توسط یک عنکبوت رادیو اکتیو بودیم. اگر وقایع اسپایدرمن پلی استیشن 5 مثل کمیک‌‌بوک‌ها پیش برود، باید مایلز را در لباس مرد عنکبوتی ببینیم و برخی مراحل را با او پشت سر بگذاریم. حتی این امکان وجود دارد که مایلز و پیتر هر دو، کاراکترهای قابل بازی باشند و بتوانیم حین بازی میان آن‌ها سوییچ کنیم.

البته بعید هم نیست که در قسمت دوم شاهد مرگ یا بازنشتگی پیتر پارکر و تبدیل شدن مایلز مورالز به اسپایدرمن بعدی باشیم. البته احتمال اینکه چنین اتفاقی بیفتد خیلی کم است. چون پیتر هنوز خیلی جوان است و بعید به نظر می‌رسد که تیم سازنده بخواهد به این سادگی کاراکتر جذاب بازی‌اش را کنار بگذارد. با این حال، اگر حضور مایلز در قسمت دوم پر رنگ‌تر شود، احتمال حذف کامل پیتر پارکر از خط داستانی قسمت‌های بعدی بیشتر خواهد شد. در سوی دیگر اما نورمن آزبورن را داریم که در قسمت اول خیلی به او پرداخته نشد و چیزی از شرارت در وجودش ندیدیم؛ البته به شرطی که سکانس پس از کردیت بازی را فاکتور بگیریم!

در سکانس پس از کردیت بازی، نه خبری از معرفی گرین گابلین بود و نه شاهد برنامه‌ریزی نورمن آزبورن برای نابودی اسپایدرمن بودیم. بلکه پدر نگرانی را دیدیم که چشم دوخته بود به کپسول تثبیتگر سلامتی فرزندش. مثل بسیاری از کمیک‌ها، گویا بیماری ژنتیکی همسر نورمن آزبورن به هری ارث رسیده و او سخت بیمار است. اما نکته جالب این سکانس، معرفی هری یا ناراحتی نورمن آزبورن نیست. بلکه این حضور چیزی شبیه به سیمبیوت در کپسول تسبیگر سلامتی هری است که چشم‌ها را به خود خیره می‌کند. اگر حدس‌ها درست از آب درآیند، احتمال اینکه نورمن آزبورن برای حفظ سلامتی فرزندش دست به دامن سیمبیوت شده باشد زیاد است و شاید به جای ادی بروک، این بار هری آزبورن را در قامت ونوم ببینیم.

آنتاگونیست‌های احتمالی قسمت بعدی چه کسانی خواهند بود؟

اسپایدرمن پلی استیشن 5

طبیعتا به دلیل اینکه هنوز نه خبر معرفی بازی بیرون آمده و نه تریلری از آن دیدیم، نمی‌شود با قطعیت در مورد کاراکترها و آنتاگونیست‌های حاضر در اسپایدرمن پلی استیشن 5 صحبت کرد. اما قسمت اول یک سری سر نخ در اختیارمان گذاشت که اگر به آن‌ها استناد کنیم، می‌شود حدس‌هایی زد. همانطور که اشاره شد، نورمن و هری آزبورن در قسمت اول حضور سوال برانگیزی داشتند. این حضور سوال برانگیز، احتمال حضور گرین گابلین و ونوم را در اسپایدرمن پلی استیشن 5 افزایش می‌دهد.

البته ممکن است سیمبیوت داخل محفظه هری، سیمبیوت ونوم نباشد و کارنیج یا ریوت جایگزین آن شوند اما قطعا داستان نورمن آزبورن در قسمت بعدی شاخ و برگ بیشتر خواهد گرفت و بعید نیست قصه تبدیل شدنش به گرین گابلین را بشنویم. در کنار این دو، ایستر اگ‌های قسمت اول هم سرنخ‌هایی از حضور آنتاگونیست‌های دیگر در دنیای بازی‌های بعدی می‌دادند. برای مثال، در یکی از کوله‌پشتی‌های پیدا کردنی بازی، کپسول پر از شنی را پیدا می‌کردیم که یادآور شخصیت سندمن بود.

در سکانس جشن هالووین هم آیتم مخفی دیگری قرار گرفته بود که به شخصیت میستریو اشاره داشت. همچنین خود بازی اشاراتی هم به A.I.M و تسک‌مستر می‌کرد. اما با استناد به این اشارات، آیا می‌توان نتیجه گرفت که تمام این کاراکترها در اسپایدرمن پلی استیشن 5 حضور دارند؟ طبیعتا نه اما با توجه به آن‌ها دیگر می‌توان مطمئن بود که این کاراکترها در دنیای مارولی بازی حضور دارند و دیر یا زود سر و کله‌شان در خط داستانی بازی‌های اینسومنیاک پیدا خواهد شد.

چه انتظاراتی از اسپایدرمن پلی استیشن 5 داریم؟

تا اینجا از شایعات و حواشی مربوط اسپایدرمن پلی استیشن 5 گفتیم اما همانطور که در مقدمه متن اشاره کردیم، در انتها به سراغ چیزهایی می‌رویم که از قسمت دوم انتظار داریم.

۱) تمرکز بیشتر روی مایلز مورالس

اسپایدرمن پلی استیشن 5

مایلز مورالس همیشه جزو بهترین و جذاب‌ترین شخصیت‌های بخش عنکبوتی دنیای مارول بوده و حضورش در بازی اینسومنیاک هم آنقدر متقاعد کننده بود که بخواهیم در قسمت دوم بیشتر او را ببینیم. با این حال، در قسمت اول بازی اسپایدرمن، بیشتر به بعد انسانی مایلز پرداخته شد و اینسومنیاک او را وارد دنیای ابرقهرمانان نکرد. با این حال، بازی در آخرین لحظات به ما نشان داد که مایلز قدرت‌هایش را به دست آورده و آماده تبدیل شدن به یک اسپایدرمن دیگر است. برای همین انتظار داریم در قسمت دوم بیشتر مایلز را در قامت یک اسپایدرمن جوان ببینیم و حتی بتوانیم او را هر موقع که خواستیم کنترل کنیم.

۲) جهانی گسترده‌تر

اسپایدرمن پلی استیشن 5

منهتن ساخته شده توسط اینسومنیاک، یک دستاورد فنی بود اما برای قسمت بعدی دنیایی فراتر از منهتن نیویورک می‌خواهیم. اینطور که شایعات می‌گویند احتمالا منطقه کویینز و بروکلین هم به نیویورک اسپایدرمن پلی استیشن 5 اضافه می‌شوند. خب این خبر خوبی است و بهتر هم می‌شود اگر اینسومنیاک، سیستم فاضلاب شهری و تونل‌های بزرگ موجود در زیر خیابان‌های نیویورک را هم در معماری شهر خود بگنجاند. البته می‌شود حتی بزرگتر هم فکر کرد و شاید بد نباشد که مثل فیلم Spider-Man: Far from Home با پیتر پارکر همسفر شویم و دنیا را بگردیم.

۳) مراحل جانبی غنی‌تر

اسپایدرمن پلی استیشن 5

یکی از مشکلات قسمت اول اسپایدرمن اینسومنیاک به ماموریت‌های جانبی آن مربوط می‌شد. ماموریت‌های جانبی بازی بد نبودند، مشکلشان این بود که خیلی معمولی بودند. انتظار داریم اینسومنیاک برای دنیای بزرگی که در اختیار دارد، برنامه‌ریزی کند و برای هر منطقه آن محتوایی شگفت‌انگیز در نظر بگیرد. در کنار این، اگر مثل سری بتمن آرکام برای مراحل جانبی قصه خوبی نوشته شود، قطعا دنبال کردن آن‌ها جذابیت بیشتری پیدا می‌کند و می‌توان بیشتر با اسپایدرمن دوست‌داشتنی وقت گذراند.

.کپی شد

https://vgto.ir/2q2

Let’s block ads! (Why?)

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بازگشت به بالاي صفحه