فهرست بستن

نواده پاک و سریع ۲۰۶؛ اولین اطلاعات از نسل تازه پژو ۲۰۸ منتشر شد

بدون شک یکی از زیباترین خودرو ها در سگمنت سدان و لیفت بک که این روز ها در بازار اروپا فروخته می شود پژو ۵۰۸ است، این خودرو تمام معیار های یک خودرو سایز متوسط در سگمنت خود را دارد.
همانطور که انتظار می رفت ۲۰۸ نیز ظاهری شبیه به ۵۰۸ دارد. این ادعا براساس تصاویری جاسوسی است که اخیرا منتشر شده است. هرچند استتار ها کمی دید را نسبت به بدنه این خودرو کم کرده است اما باز هم نمای کلی از نمونه نهایی پژو ۲۰۸ با آن چراغ های دلربا قابل رویت است.2019 peugeot 208 spy photo2 Copy - نواده پاک و سریع 206؛ اولین اطلاعات از نسل تازه پژو 208 منتشر شد

خیلی عجیب نیست که نسخه آزمایشی، ۵ درب داشته باشد اما طبق گفته های شرکت پژو ۲۰۸ در همان سگمنتی که قرار داشت یعنی سگمنت هاچ بک باقی خواهد ماند که احتمالا برای رقابت بیشتر با گلف و Seat شاهد تولید نسخه ۳ درب نیز شاهد خواهیم بود.

نکته قابل توجه در مورد عکس ها دو اگزوزه بودن خودرو است. این موضوع نشان می دهد که در تصاویر منتشر شده با نسخه ۲۰۸GTi روبرو هستیم اما تا هنگامی که نسخه نهایی پژو ۲۰۸ معرفی نشود نمی توان در این باره نظر قطعی داد. نکته دیگر بزرگتر شدن سایز این خودرو است. همانطور که در عکس های جاسوسی به وضوح قابل رویت فاصله بین چرخ ها بیشتر شده است.اما بزرگتر شدن به معنی سنگین تر شدن نیست حتی انتظار می رود  نسخه جدید پژو ۲۰۸ در حدود ۱۰۰ کیلوگرم نسبت به نسخه قبلی سبک تر شده باشد.پژو 208

طبق شایعات احتمال خیلی کمی وجود دارد که ۲۰۸GTi الکتریکی باشد اما این موضوع به این معنی نیست که پژو به طور کامل موتور برقی را کنار گذاشته باشد. انتظار می رود پژو برنامه ای برای ارایه هر دو نسخه برقی و بنزینی پژو ۲۰۸ در بازار داشته باشد.

از سوی دیگر مدل تمام الکتریکی پژو ۲۰۸ به احتمال بسیار زیاد سال ۲۰۱۹ از راه خواهد رسید و هرچه  به زمان رونمایی آن ها نزدیک تر می شویم گمانه زنی ها در مورد این خودروها بیشتر می شود.

مدل تمام الکتریکی این هاچ بک بر پایه پلتفرم e-CMP پیاده سازی خواهد شد که یک پلت فرم با قابلیت تطبیق بالا (مدولار) بوده و نسخه الکتریکی شده پلتفرم CMP گروه PSA و دانگ فنگ چین به حساب می آید.

طبق اطلاعات منتشر شده از مدل تمام الکتریکی پژو ۲۰۸ تنها چند اصلاحیه بر روی ظاهر نسخه بنزینی صورت خواهد پذیرفت. جلو پنجره صاف آن همانند دیگر خودروهای الکتریکی مدرن خواهد بود و سیستم اطلاعات و سرگرمی نیز به منوهای مخصوص خودروهای الکتریکی مجهز خواهد شد.

peugeot 208 rendering - نواده پاک و سریع 206؛ اولین اطلاعات از نسل تازه پژو 208 منتشر شد

Gilles Vidal  رئیس بخش طراحی شرکت پژو می گوید: نیازی به جار و جنجال رسانه ای در مورد این خودرو وجود ندارد زیرا تنها نسخه الکتریکی یکی از محصولات فعلی ما است.

نکته جالب توجه برای ما صدای بسیار کم مدل الکتریکی است و این مسئله باعث شد تا بر روی تولید صدای مدل های احتراق داخلی نیز بیشتر کار کنیم. صدای جعبه دنده و نویز تایر ها به مقدار بسیار بیشتری به درون اتاقک مدل های درون سوز نفوذ می کند به همین دلیل ما به زمان بیشتری برای رفع این مشکل نیازمندیم .

پژو 208

همچنین او می گوید ما به دنبال ایجاد یک زیر شاخه اختصاصی برای محصولات الکتریکی مان همچون شاخه I.D  کمپانی فولکس واگن نیستیم. ما تنها در حال حاضر سیاست عرضه نسخه های الکتریکی از محصولات فعلی مان تا سال ۲۰۲۵ میلادی را دنبال می کنیم.

Let’s block ads! (Why?)

بازدید: 6

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: