نقش کلیدی فن بازار منطقه ای فارس در توسعه فناوری و بازاریابی محصولات دانش بنیان

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان فارس، نقش فن بازار منطقه ای فارس در توسعه فناوری و بازاریابی محصولات دانش بنیان این استان را برجسته و مهم عنوان کرد.

سید مسعود عظیمی امروز، ۲۳ اردیبهشت ماه با تبریک انتخاب فن بازار منطقه ای فارس بعنوان فن بازار برتر کشور گفت: این موفقیت مرهون وجود هماهنگی، هم افزایی و تعامل مناسب در استان برای گسترش و ترویج مباحث مربوط به فناوری است.

عظیمی با بیان اینکه براساس نقشه جامع علمی کشور و ابلاغیه شورای عالی انقلاب فرهنگی، فن بازارها وظیفه انتقال فناوری، بازاریابی و فروش محصولات فناورانه و جذب سرمایه برای شرکت های فناور و داشت بنیان را برعهده دارند گفت: در ١٨ استان کشور فن بازارها زیر نظر شرکت شهرکهای صنعتی و مابقی زیر نظر پارکهای علم و فناوری، پارک فناوری پردیس و معاونت علمی فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری فعالیت می کنند.

وی با بیان اینکه اقدامات موثری در بخش های بازاریابی محصولات دانش‌بنیان و فناورانه، سرمایه‌گذاری در اکوسیستم نوآوری کشور، انتقال فناوری و رفع نیاز فناورانه صنایع در فن بازار منطقه ای فارس انجام شد گفت: فن بازار منطقه ای فارس در سال گذشته علاوه بر انجام تکالیف و برنامه عمل خود، به بیش از ٧٠ شرکت دانش بنیان، جهت اخذ مجوز دانش بنیانی، خدمات مشاوره ارایه کرد.

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی فارس انجام ۵۵ به هم رسانی بین مجموعه‌ها و شرکت‌های دارای فناوری با واحدهای صنعتی به ارزش ۱۳۵ میلیارد تومان را از دیگر اقدامات فن بازار منطقه‌ای فارس در سال گذشته عنوان کرد و گفت: تاکنون ۱۰۰واحد صنعتی با عضویت در فن بازار فارس نیازهای خود را اعلام که برخی از آنها نیز رفع شده است.

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی فارس با اشاره به اینکه توسعه بازار محصولات دانش بنیان استان از مهمترین اولویت های فن بازار منطقه ای استان است، تصریح کرد: فن بازار منطقه ای، کار شناسایی و رفع نیاز فناورانه، بازاریابی و‌ فروش محصولات فناورانه و جذب سرمایه گذار برای شرکت های دانش بنیان و‌ فناور‌ را برعهده دارد.

عظیمی خاطر نشان کرد: با برنامه ریزی صورت گرفته، مسیر خدمت رسانی به واحدهای صنعتی از طریق فن بازار امسال بصورت ویژه ای تداوم خواهد داشت و واحدهای صنعتی نیز می توانند از فرصت ایجاد شده برای رفع نیازهای خود در حوزه تکنولوژی و فناوری استفاده کنند.

وی با بیان اینکه توسعه فناوری در صنایع و استفاده واحدهای تولیدی از فناوری‌های نوین از مصادیق تحقق رشد تولید است، بر حمایت گسترده به منظور توسعه فعالیت‌های فن بازار منطقه‌ای فارس تاکید کرد.

گفتنی است، در مراسم انتخاب برترین فن بازارهای کشور که همزمان با نمایشگاه اینوتکس ٢٠٢۴ برگزار شد، فن بازار منطقه ای فارس عنوان نخست را بین فن بازارهای منطقه ای استانهای کشور کسب کرد. استانهای آذربایجان شرقی و یزد نیز در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

نوشته نقش کلیدی فن بازار منطقه ای فارس در توسعه فناوری و بازاریابی محصولات دانش بنیان اولین بار در خبرگزاری سیناپرس. پدیدار شد.

لینک منبع خبر


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.