نقدها و نمرات Dragon’s Dogma 2 منتشر شد؛ دنباله‌ای شایسته

بازی Dragon’s Dogma ۲ بیش از یک دهه از زمانی که نسخه‌ی قبل آن تجربه‌ای پیشگامانه از ژانر نقش‌آفرینی را ارائه کرد، عرضه شده است. این بازی شما را در دنیای فانتزی قرار می‌دهد که در آن یکی از برگزیدگانی هستید که باید با یک اژدهای ترسناک مبارزه کنید. شما شخصیت خود را شخصی‌سازی می‌کنید، سبک مبارزه‌ی خود را از میان کلاس‌های مختلف انتخاب می‌کنید و همراهان هوش مصنوعی به نام Pawns را در ماجراجویی حماسی خود همراه خواهید کرد. این بازی بر اکتشاف و نبردهای خلاقانه تاکید دارد و شما را تشویق می‌کند تا با استراتژی‌ و تطبیق تاکتیک‌های خود برای غلبه بر دشمنان و پرسه در دنیای پرخطر آن اقدام کنید.

این بازی به‌ جای تمرکز روی تغییرات بنیادی، به دنبال تکرار نقاط قوت قبلی خود بوده است. با انتشار بازی نقدهای آن نیز منتشر شده‌اند که خبر از اثری جذاب و سرگرم‌کننده می‌دهند. حال در این مقاله به خلاصه‌ای از نقدهای منتشر شده خواهیم پرداخت.

دراگونز داگما 2

گیم‌اسپات (GameSpot) / 9 از ۱۰

ریچارد ویکلینگ (Richard Wakeling)، از رسانه‌ی گیم‌اسپات بیان کرده که دراگونز داگما ۲ یک اثر جهان باز مسحورکننده با مبارزات متنوع و هیجان‌انگیز است که در نوع خود بی‌نظیر است. ویکلینگ همچنین حضور لحظات جذاب، موارد مختلف برای اکتشاف و سیستم پیشرفته‌ی Pawn را ستوده است:

معمولا کم پیش می‌آید که یک بازی کلاسیک به خصوص ۱۲ سال پس از انتشار نسخه‌ی اصلی، چراغ سبزی را برای دنباله دریافت کند. کپ‌کام نیز سعی نکرده است که دراگونز داگما ۲ را دلپذیرتر کند تا بتواند مخاطبان بیشتری را جذب کند. این اثر به ارزش‌های اصلی بازی اول پایبند بوده و آن‌ها را گسترش داده تا یک بازی بزرگتر و بهتر ایجاد کند که به طور مداوم از رویکرد خود به کاوش یکپارچه و هیجان ماجراجویی بهره می‌برد.

این بدان معناست که بازی از بسیاری جهات آشنا به نظر می‌رسد، اما این بازی برای کسانی است که با وجود نقص‌هایش عاشق نسخه‌ی اول شده‌اند و‌امیدواریم مخاطبان کاملا جدیدی پیدا کند که شاید هرگز به بازی اول فرصت نداده باشند. حتی بعد از ۴۰ ساعت تجربه، دلم برای این بازی خاص تنگ می‌شود. این یک دستاورد استثنایی است که بی‌نظیر بوده و من در قرار دادن آن در بین بهترین‌های کپ‌کام تردیدی ندارم.

آی‌جی‌ان (IGN) / 8 از ۱۰

جرت گرین (Jarrett Green) از آی‌جی‌ان، دنیای بازی و مبارزات را ستایش کرده و از طرفی هوش مصنوعی متحدان و نرخ فریم ناپایدار بازی را نکوهیده است:

دراگونز داگما ۲ یک بازی عجیب و شگفت‌انگیز است که به نظر می‌رسد توسط برخی از مشکلات گذشته تسخیر شده است. این یک بازگویی و پیاده‌سازی مجدد تمام آن‌ ایده‌های فوق‌العاده از اثر کلاسیک سال ۲۰۱۲ است که یک دنیای پویای عالی و برخی از بهترین مبارزات در این ژانر که یک سیستم فیزیک ظریف اما به طرز شگفت‌انگیزی پیچیده را داشته، ارائه می‌دهد.

از سوی دیگر، هوش مصنوعی همراه پیچیده‌اش، سیستم بالا رفتن از موانع نامناسب، نرخ فریم ناپایدار و دوربینی که عملکرد خوبی در برخی مواقع نداشته، همگی ویژگی‌هایی هستند که آرزو می‌کردم مشاهده نکرده بودم. با این وجود، یکاثر اکشن نقش‌آفرینی در اینجا وجود دارد که بسیار ارزشمند و غیرقابل مقایسه با هم عصرانش است.

دراگونز داگما 2

گاردین (The Guardian) / 4 از ۵

کزا مک‌دونالد (Keza MacDonald) از گاردین، بیش از هر چیزی به نبردهای بازی اشاره کرده و آن‌ها را فوق‌العاده خوانده است:

مبارزه در واقع چیزی است که بازی را به پیش می‌برد. چه یک جنگجو، یک جادوگر، یک دزد، یک کماندار یا غیره باشید، شما با تیمی از همراهان اجیر شده‌ی خود در نبرد‌هایی حضور پیدا می‌کنید که واقعا هیجان‌انگیز و خطرناک هستند و شبیه نبردهای سری مانستر هانتر یا بلادبورن هستند. شما می‌توانید آزادانه بین همه‌ی این کلاس‌ها جابجا شوید، به طوری که وقتی از مبارزه‌ی نزدیک خسته می‌شوید، می‌توانید تیراندازی با کمان یا طلسم‌سازی را امتحان کنید. تسلط بر هر کلاس، درخت عظیمی از توانایی‌ها را باز می‌کند که همواره مبارزه را سرگرم‌کننده نگه می‌دارد.

دیجیتال ترندز (Digital Trends) / 3.5 از ۵

توماس فرانزیس (Tomas Franzese) از رسانه‌ی دیجیتال ترندز نیز در بررسی خود سیستم کلاس‌ها را تحسین کرده است:

همانطور که در تجربیات خود در Dungeons & Dragons انجام می‌دهم، در این بازی نیز زمان زیادی را صرف آماده کردن خود و همراهانم برای سفر کردم.این در حالی بود که میدانستم که تقریبا اجتناب‌ناپذیر است که در طول مسیرمان با تهدید‌های سختی روبرو نشویم. من ده کلاس را در سیستم کلاس دراگونز داگما ۲ برای انتخاب داشتم و هر کلاس سبک بازی بسیار متفاوتی را ارائه می‌دهد. لاس مورد علاقه‌ی من Mystic Spearhand بود که جادو و نبرد نزدیک را با هم ترکیب می‌کرد و به من اجازه می‌داد قبل از حمله با یک ضربه‌ی قدرتمند، دشمنان را مبهوت کنم. همچنین می‌توانستم از مهارت‌های کلاس دیگر برای بازیابی استقامت یا شکست‌ناپذیر شدن به صورت موقت استفاده کنم.

گیم اینفورمر (Game Informer) / 9 از ۱۰

جسی ویتلی (Jesse Vitelli) از گیم اینفورمر اصرار بازی بر کاوش را یکی از نکات برجسته‌ی آن ذکر کرده است:

دراگونز داگما ۲ روح نسخه‌ی اول را به تصویر می‌کشد بدون اینکه مواردی که آن را عالی ساخته است، با تغییرات شدیدی همراه کند. اصرار بازی بر کاوش و اکتشافات بازیکن، همراه با پایانی که تا پایان سال حتمالا به آن فکر خواهم کرد، بازی را به عنوان اثری فوق‌العاده به صورت مستقل و یک جانشین شایسته برجسته می‌کند.

دراگونز داگما 2

یوروگیمر (Eurogamer) / 5 از ۵

لوئیس پارکر (Lewis Parker) از یوروگیمر نیز لذت اکتشاف در بازی را ستوده است:

بازی در مورد دلجویی از کسانی که با نسخه‌ی اول مشکل داشتند اذیت نمی‌شود و در واقع، تلاش می‌کند که همه چیز‌هایی را که طرفداران در مورد بازی اول دوست داشتند، بیشتر ارائه دهد، به این‌ امید که بتواند مخاطبان هدف خود را که اتفاقا یکی از آن‌ها من هستم، راضی کند. حتی اگر اولین نسخه را بازی نکرده بودم، می‌توانستم با اطمینان کامل به شما بگویم که به همان نتیجه‌ای می‌رسیدم که اکنون به آن رسیده‌ام و همان امتیازی را که اکنون به نسخه‌ی جدید داده، به سادگی می‌دادم زیرا هیچ بازی دیگری در این اواخر چنین احساس شگفتی‌ای را در من ایجاد نکرده است. لذت کشف در درون همه‌ی ما نهفته است و بازی موفق می‌شود این حس جادویی را به گونه‌ای که هیچ بازی دیگری قبل از آن نتوانسته، برانگیزد.

وی‌جی‌سی (VGC) / 5 از ۵

جردن میدلر (Jordan Middler) از وی‌جی‌سی، دراگونز داگما ۲ را یکی از بهترین بازی‌های نقش‌آفرینی دهه‌ی اخیر می‌داند:

دراگونز داگما ۲ یکی از بهترین بازی‌های نقش‌آفرینی دهه‌ی اخیر است. تلاش باورنکردنی کپ‌کام روی اثری که قرار است مورد علاقه‌ی بازیکنان و مورد احترام توسعه‌دهندگان قرار گیرد، به اوج‌های غیرقابل درکی رسیده است. این بازی اثری است که از گرفتن دست شما امتناع می‌کند، اما همه‌ی ابزار‌ها را در اختیار شما می‌گذارد تا ماجراجویی فوق‌العاده‌ای را تجربه کنید.

بازی Dragon’s Dogma II برای پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری ایکس/اس و رایانه‌های شخصی در دسترس است. این اثر تا این لحظه موفق شده تا از مجموع ۶۶ نقد منتشر شده، نمره‌‌ی متای ۸۷ را در وبسایت متاکریتیک بدست آورد.

می‌توانید در ادامه برخی نمرات داده شده به بازی را ببینید.

 • PlayStation Universe: نمره‌ی ۹.۵ از ۱۰
 • Screen Rant: نمره‌ی ۸ از ۱۰
 • GamingBolt: نمره‌ی ۱۰ از ۱۰
 • VGC: نمره‌ی ۱۰ از ۱۰
 • GameSpot: نمره‌ی ۹ از ۱۰
 • Game Informer: نمره‌ی ۹ از ۱۰
 • Eurogamer: نمره‌ی ۱۰ از ۱۰
 • IGN: نمره‌ی ۸ از ۱۰
 • +GamesRadar: نمره‌ی ۷ از ۱۰
 • GamingTrend: نمره‌ی ۹.۵ از ۱۰
 • God is a Geek: نمره‌ی ۹ از ۱۰
 • Inverse: نمره‌ی ۹ از ۱۰
 • Gamer.nl: نمره‌ی ۹ از ۱۰
 • Multiplayer.it: نمره‌ی ۸.۵ از ۱۰
 • Gamereactor UK: نمره‌ی ۸ از ۱۰
 • NME: نمره‌ی ۱۰ از ۱۰
 • SpazioGames: نمره‌ی ۸.۳ از ۱۰
 • Noisy Pixel: نمره‌ی ۸ از ۱۰
 • Gamepressure: نمره‌ی ۷.۵ از ۱۰
 • Guardian: نمره‌ی ۸ از ۱۰
 • Digital Trends: نمره‌ی ۷ از ۱۰

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی

Adblock test (Why?)

لینک منبع خبر


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.