فهرست بستن

نسخه رسمی کلاب هاوس اندروید در حال آزمایش – تاریخ انتشار نزدیک است

به نظر می‌رسد که قرار است با عرضه نسخه رسمی کلاب هاوس اندروید محدودیت این برنامه پرطرفدار برای گوشی‌های آیفون و iOS برداشته شود.

برنامه گفتگوی صوتی Clubhouse در چند ماه گذشته موج جدیدی در میان کاربران در شبکه‌های اجتماعی به پا کرده است. اما یکی از بزرگترین نقاط ضعف این برنامه ایسنت که فقط برای iOS عرضه شده و کاربران اندرویدی نمی‌توانند از نسخه رسمی آن استفاده کنند. تیم کلاب هاوس پیش‌تر تأیید کرده بود که مشغول کار بر روی نسخه اندروید برنامه است، اما حالا به نظر می‌رسد که نسخه بتا این برنامه از راه رسیده.

تیم کلاب هاوس در یک پست وبلاگی تأیید کرده است که نسخه بتا اولیه اندرویدی این برنامه را منتشر کرده است. با این حال تأکید کرده که هنوز راه‌اندازی برنامه در مقیاس کامل آن هنوز فعال نیست. این یعنی چه زمانی باید در انتظار نسخه واقعی و کامل آن باشیم؟

زمان عرضه نسخه رسمی کلاب هاوس اندروید

کلاب هاوس در جدیدترین پست خود گفته است که بیصبرانه منتظر پیوستن کاربران اندروید به این برنامه طی هفته‌های آینده است و زمان انتشار برنامه را اواخر این ماه یا اوایل ماه آینده اعلام کرده است. با استناد به گزارشات قبلی قرار بر این بود که ماه می (اواخر اردیبهشت یا اوایل خرداد) شاهد رونمایی از این برنامه باشیم. حالا باید دید که آیا این اتفاق طبق زمانبندی مذکور خواهد افتاد یا خیر.

اما سوال بزرگ اینست که آیا کلاب هاوس می‌تواند مانند نسخه iOS توجهات زیادی در میان کاربران اندرویدی به سمت خود جلب کند؟ از زمان گل کردن فعالیت این برنامه، توئیتر، اینستاگرام، ردیت و تلگرام ارائه قابلیت‌های مشابه با آن را آغاز کرده‌اند. این یعنی کاربران اندروید تا زمان معرفی نسخه رسمی کلاب هاوس، جای خالی آن را چندان حس نکرده‌اند.

این درسی بود که آموختنش برای اسنپ‌چت گران تمام شد. چراکه این برنامه کاربران اندرویدی خود را نادیده گرفت و در طول این مدت سرویس‌های رقیب توانستند با کپی از ویژگی‌های این برنامه رشد کنند. در نهایت توسعه دهندگان اسنپ چت مجبور شدند با اعمال تغییرات بنیادی در نسخه اندرویدی از روشی دیگر کاربران اندرویدی را جذب خود کنند.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *