نسخه تولیدی بوگاتی La Voiture Noire با قیمت ۱۳ میلیون دلار معرفی شد

۱۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۹

نسخه تولیدی بوگاتی La Voiture Noire با قیمت ۱۳ میلیون دلار معرفی شد. در ادامه با مشخصات این هایپرکار تمام مشکی تک ساخت بوگاتی آشنا می‌شویم.

بوگاتی La Voiture Noire که تا مدت‌ها به عنوان گران‌ترین خودرو جهان شناخته می‌شد، پس از معرفی رولزرویس بوت تیل ۲۸ میلیون دلاری این عنوان را از دست داده است، اما باز هم نمی‌توان از این هایپرکار تمام مشکی غافل شد؛ آن هم زمانی که بوگاتی سرانجام از نسخه تولیدی این خودرو تک ساخت پرده‌برداری کرده است. البته این هایپرکار یک خودرو تولیدی محسوب نمی‌شود، چرا که بوگاتی فقط یک دستگاه از آن را تولید خواهد کرد. همچنین قیمت این خودرو حدود ۱۳.۴ میلیون دلار اعلام شده است.

مشخصات بوگاتی La Voiture Noire

بوگاتی La Voiture Noire

بوگاتی La Voiture Noire

شرکت بوگاتی هایپرکار تک ساخت La Voiture Noire (به زبانی فرانسوی به معنای خودرو سیاه) را ظرف مدت ۲ سال ساخته است. همچنین برای ساخت این خودرو ۶۵ هزار ساعت کار مهندسی صرف شده تا این خودرو خاص طبق شیرون با بدنه‌ای سفارشی و فاصله محوری بیشتر به تولید برسد.

بوگاتی La Voiture Noire

بوگاتی La Voiture Noire

مهندسان فاصله محوری La Voiture Noire را نسبت به شیرون حدود ۲۵۰ میلی‌متر افزایش داده‌اند و همچین طول این خودرو نیز ۴۵۰ میلی‌متر افزایش پیدا کرده است. بدنه ویژه این هایپرکار تمام سیاه نیز از سطوح فیبر کربنی و پوش شفاف کربن سیاه براق بهره می‌برد. طراحان برای چراغ‌های جلو این خودرو نیز از بیش از ۲۵ عنصر فرزکاری شده استفاده کرده‌اند. بوگاتی جلوپنجره این خودرو را با چاپ سه‌بعدی ساخته و برای بخش عقب نیز یک چراغ LED نواری عریض با قاب فیبر کربنی یکپارچه در نظر گرفته است.

بوگاتی La Voiture Noire

بوگاتی La Voiture Noire

در حال حاضر تصویری از کابین این هایپرکار در دست نیست، اما گفته‌ها حاکی از آن است که بوگاتی برای کابین این خودرو از تودوزی چرمی به رنگ قهوه‌ای هوانا استفاده کرده و برای کنسول مرکزی و رو دری‌ها نیز تریم آلومینیومی نظر گرفته شده است. برای انتخاب حالات مختلف رانندگی هم یک سوئیچ چوبی در دسترس رانندگان قرار خواهد گرفت.

بوگاتی La Voiture Noire

بوگاتی La Voiture Noire

شرکت بوگاتی اعلام کرد هایپرکار La Voiture Noire نسبت به شیرون فقط از لحاظ ظاهری و افزایش فاصله محوری با تغییر مواجه نشده است، بلکه این خودرو اکنون از رینگ‌های متفاوت و سر اگزوزهای ویژه بهره می‌برد و همچنین شخصیت کلی آن به یک هایپرکار گرند تورر شباهت پیدا کرده است. این خودرو علاوه بر اینکه در تونل بادی عملکرد فوق‌العاده‌ای داشت، در پیست‌های آزمایشی و با سرعت‌های مختلف در محیط‌های آزمایشی هم عملکرد خوبی را نشان داده است.

Adblock test (Why?)

لینک منبع

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *