فهرست بستن

نرخ بروزرسانی مناسب برای مانیتور از نظر شما کاربران سخت افزارمگ

فریم ریت یکی از ملاک‌های مهم نه تنها در بازی‌های کامپیوتری بلکه در ضبط ویدیو می‌باشد. با حضور Ray Tracing بسیاری از کمپانی‌های سازنده بازی قصد دارند تا عناوین کنونی خود را با ارائه بروزرسانی با Ray Tracing همراه کنند. اما این قابلیت تاثیر بسیار زیادی بر روی فریم ریت شما خواهد داشت. اما از طرفی بسیاری از بازی‌های شوتر با توجه به اهمیت بالای فریم ریت فاقد چنین تنظیماتی هستند. اما در کنار فریم ریت بالا، داشتن مانیتور با پشتیبانی از فریم ریت بالاتر از 60 هرتز نیز یکی از مهم‌ترین مسائل برای استفاده کامل از فریم ریت شما در بازی‌های آنلاین و شوتر است. نرخ بروزرسانی مناسب برای مانیتور از نظر شما کاربر سخت افزارمگی چه مقدار می‌باشد؟

درحال حاضر شاهد رونمایی از مانیتورهایی با نرخ بروزرسانی 360 هرتز نیز هستیم اما همانطور که می‌دانید دستیابی به چنین فریم ریتی در تمام بازی‌ها امکان پذیر نیست و برخی از بازی‌ها قادر هستند با توجه به بهینه سازی‌های انجام شده بر روی آن‌ها با استفاده از کارت گرافیک‌های پرچمدار کمپانی انویدیا و AMD چنین فریم ریتی را به خریدار چنین مانیتوری ارائه دهند. همانطور که می‌دانید تفاوت چشمگیر نرخ بروزرسانی 144 هرتز نسبت به 60 هرتز برای همه کاربران مشخص است اما از نرخ بروزرسانی 144 هرتز به بعد تنها برای بازیکنانی خواهد بود که نیاز به استفاده از نهایت فریم ریت‌های خود را دارند.

نرخ بروزرسانی مناسب برای مانیتور

نرخ بروزرسانی مناسب برای مانیتور: همان 144 هرتز کافیست!

به همین دلیل بسیاری از خریداران حتی با وجود داشتن بودجه مالی مناسب به خرید یک مانیتور با نرخ 144 هرتز بسنده می‌کنند. نرخ بروزرسانی مناسب برای مانیتور طبق نیاز هر شخص متفاوت می‌باشد اما بهترین انتخاب برای صرف هزینه مناسب و در عین حال استفاده کامل از تمام هزینه داده شده، خرید یک مانیتور 144 هرتز می‌باشد.

دلیل آن نیز تماما به عنوان و همچنین سخت افزار کامپیوتری شما برمی‌گردد. بسیاری از کامپیوتر‌های امروزی حتی با هزینه پایین نیز قادر هستند بسیاری از بازی‌های شوتر و بتل رویال را با فریم ریت مناسب 144 به بالا بر روی تنظیمات بهینه و مناسب با سیستم مورد نظر اجرا کنند. از این بابت در صورت خرید یک مانیتور با نرخ بروزرسانی 240 هرتز نیازمند خرید کارت گرافیک و پردازنده مناسب برای دریافت بهترین عملکرد برای داشتن 240 فریم در هر بازی هستید.

با این حال نظر شما چیست؟ چه نرخ بروزرسانی در صورتی که قصد خرید مانیتور جدید داشته باشید، برای شما مناسب است و همچنین چه نرخ بروزرسانی را برای دیگر کاربران برای انجام کارهای عالی و بازی نیز پیشنهاد می‌کنید؟

بیشتر بخوانید: منتظر مانیتورهای مخصوص بازی شیائومی با نرخ بروزرسانی 165 هرتز باشید

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *