نحوه‌ی صحیح رژگونه زدن برای ۵ فرم مختلف صورت

رژگونه یکی از لوازم آرایش ضروری است که می‌تواند به شما ظاهری درخشان و جوان‌تری بدهد. بااین‌حال، دانستن  نحوه‌ی صحیح رژگونه زدن به بهترین شکل می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. برای اینکه رژگونه شما فوق‌العاده به نظر برسد، از روش‌های درست استفاده کنید و آن را در مناطقی که به بهترین شکل با فرم صورت شما مطابقت دارد، بزنید. همچنین رنگ و بافتی را انتخاب کنید که برای پوست شما مناسب است.

در این مقاله، به بررسی روش‌های صحیح رژگونه زدن می‌پردازیم. از اصول اولیه تا نحوه‌ی انتخاب رژگونه، همراه شما خواهیم بود تا رازهای یک آرایش بی‌نقص را بشناسیم. آیا می‌خواهید بدانید که چگونه رنگ رژگونه بهتر با پوست و فرم صورتتان هماهنگ شود؟ یا اینکه چگونه می‌توانید طولانی مدت از آرایش رژگونه خود لذت ببرید؟ در اینجا به همه این سوالات پاسخ داده خواهد شد.

اصول اولیه و ابتدایی در روش صحیح رژگونه زدن

طریقه‌ی زدن رژگونه

رژگونه یکی از مهم‌ترین ابزارهای آرایشی است که می‌تواند به زیبایی و جذابیت آرایش شما بیفزاید. موارد زیادی هنگام خرید انواع رژگونه وجود دارد که باید به آن توجه کرد یکی از این موارد کیفیت و برند محصول است که اهمیت بالایی دارد اما حتی اگر باکیفیت‌ترین رژگونه را تهیه شود اما به روش صحیح از آن استفاده نشود، فایده‌ای ندارد؛ زیرا آرایش شما به خوبی روی پوست نمی‌نشیند و ظاهر نامناسبی پیدا می‌کند. دانستن اصول پایه و نکات مهم در طریقه‌ی زدن رژگونه، اهمیت زیادی دارد. رژگونه زدن یک مهارت است که به‌مرور زمان با تجربه و تمرین بهبود می‌یابد. در ادامه چند اصل اولیه و ابتدایی روش صحیح زدن رژگونه را برای شما توضیح می‌دهیم:

 1. قبل از زدن رژگونه، زیرساز آرایش خود را بزنید. برای به دست آوردن بهترین نتیجه ابتدا باید کرم پودر، سپس کانسیلر، بعد برنزر و در نهایت رژگونه را روی صورت خود بزنید. پس از رژگونه، نوبت به آرایش ابرو، سایه چشم، خط چشم و در انتها ریمل می‌رسد. رعایت این ترتیب برای داشتن آرایشی متعادل و ماندگار اهمیت دارد.
 2. برس را به‌آرامی روی رژگونه پودری خود بکشید. اگر از رژگونه پودری استفاده می‌کنید، یک برس نرم با اندازه‌ی متوسط را به‌آرامی روی آن بکشید و سپس ضربه‌ای بزنید تا هرگونه پودر اضافی بریزد. رژگونه را روی گونه‌های خود بزنید و سپس از یک برس تمیز جداگانه برای محو کردن آن استفاده کنید.در انتهای محو کردن، برس را به سمت پایین بکشید تا موهای صورتتان به‌طور صاف روی سطح پوست قرار بگیرند.
 3. رژگونه مایع را با انگشتتان به‌صورت نقطه‌ای بزنید و محو کنید. اگر از رژگونه کرمی استفاده می‌کنید، مقدار کمی از آن را با انگشت حلقه بردارید. ابتدا به صورت نقطه‌ای روی گونه بزنید، سپس با همان انگشت یا اسفنج آرایشی آن را محو کنید. برای طبیعی‌تر به نظر رسیدن، در نهایت با براش رژگونه عملیات محو کردن را کامل کنید. برای دریافت بهترین نتیجه، در صورت استفاده از رژگونه کرمی، بهتر است از کرم پودر هماهنگ با رنگ آن استفاده کنید.
 4. درخشش اضافی صورت را با دستمال بگیرید. رژگونه خود را با پودر شفاف تثبیت نکنید، زیرا این کار باعث می‌شود رنگ صورت شما کدر به نظر برسد. به‌جای آن، یک دستمال‌ کاغذی را به‌طور مسطح روی صورت خود نگه دارید و به‌آرامی و به‌طور مداوم یک اسفنج آرایشی را از روی دستمال به گونه‌های خود فشار دهید تا کمی از پودر اضافی را جذب کند. اگر از رژگونه کرمی استفاده می‌کنید، می‌توانید به‌آرامی و بدون هیچ‌گونه اسفنجی، درخشش اضافی را با همان دستمال از روی گونه‌های خود پاک ‌کنید.
رژگونه باربین شماره A1 کد 2

۳۴,۹۰۰ تومان

آموزش رژگونه زدن برای انواع فرم صورت

روش صحیح رژگونه زدن

اگرچه انتخاب رنگ و نحوه‌ی صحیح رژگونه زدن، نقشی اساسی در زیبایی و جذابیت آرایش شما دارد؛ اما این موضوع به‌تنهایی کافی نیست. برای اینکه رژگونه به‌طور طبیعی و مناسب روی صورت شما بنشیند، باید فرم صورت خود را بشناسید و بر اساس آن رژگونه را بزنید. در ادامه روش صحیح رژگونه زدن برای انواع صورت را به‌طور خلاصه بررسی می‌کنیم تا طبق فرم صورت خود بهترین آرایش را داشته باشید و در ناحیه‌ی درست رژگونه را استفاده کنید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم قبل از خرید رژگونه مقاله‌ی «چگونه رژگونه متناسب با فرم صورت خود را انتخاب کنید؟» را بخوانید تا بهترین گزینه را تهیه کنید.

صورت قلبی

برای یک صورت قلبی شکل، رژگونه را به شکل C روی گونه بزنید. به این صورت که از بالای شقیقه به سمت پایین روی استخوان گونه، خطی منحنی ایجاد کنید. رژگونه را روی شقیقه به‌آرامی بزنید و هرچه به ناحیه استخوان گونه نزدیک می‌شوید، فشار را کمی بیشتر کنید.

رژ گونه پیپا شماره 871

۷۲۹,۰۰۰ تومان

صورت بیضی

نحوه‌ی صحیح رژگونه زدن برای صورت بیضی

اگر صورت شما بیشتر بیضی شکل است، از استخوان گونه به سمت شقیقه حرکت کنید. با ضربات ملایم، از برجسته‌ترین قسمت استخوان گونه به سمت لاله گوش حرکت کنید. همچنین کمی رژگونه درست بالای شقیقه بزنید.

رژگونه لالاتاپ شماره 03

۲۵,۰۰۰ تومان

صورت مربعی

اگر صورت شما مربعی شکل است، رژ گونه را به صورت دورانی بزنید. برای ملایم کردن خطوط زاویه‌دار و همچنین جلب‌ توجه به گردترین قسمت صورت، رژگونه را به صورت دایره‌ای شکل مستقیما روی سیب‌های گونه خود بزنید.

رژگونه سوشیا مدل دوآل فینیش شماره 3
۱۰ %

۱۹۵,۰۰۰

۱۷۵,۵۰۰ تومان

صورت کشیده

طریقه‌ی صحیح زدن رژگونه برای صورت کشیده

از یک براش رژگونه زاویه‌دار استفاده کنید و با حرکات ملایم و رو به بالا، رژگونه را روی پوست پخش کنید. مراقب باشید که رژگونه را به سمت پایین صورت یا روی خط فک نزنید، زیرا این کار می‌تواند صورت را کشیده‌تر نشان دهد. بعد از زدن رژگونه، حتما آن را به‌خوبی محو کنید تا خطوط مشخصی روی صورت باقی نماند. از حرکات دایره‌ای یا رفت‌وبرگشتی برای ترکیب کردن رژگونه با کرم پودر و هایلایتر استفاده کنید.

رژگونه مایع نوتریکا مدل LB شماره 122

۲۴۳,۹۰۰ تومان

صورت گرد

روی گونه‌ها رژگونه را کمی بالاتر از محل خنده بزنید و به سمت گوشتان بلند کنید. این تکنیک در طریقه‌ی زدن رژگونه به شما کمک می‌کند تا چهره‌ی خود را کشیده‌تر نشان دهید. مراقب باشید که رژگونه را روی سیب گونه‌ها یا پایین صورت نزنید، زیرا این کار می‌تواند صورت را گردتر نشان دهد.

رژگونه استودیو میکاپ مدل Creme Blush شماره 03

۸۸۴,۰۰۰ تومان

انتخاب رنگ برای پوست‌های مختلف؛ نکته مهم در نحوه‌ی صحیح رژگونه زدن

طریقه‌ی صحیح رژگونه زدن

انتخاب رنگ مناسب رژگونه برای پوست‌های مختلف یک نکته بسیار مهم در آرایش کردن به سبک حرفه‌ای‌ها است که باید حتما به آن توجه شود. در ادامه، توصیه‌هایی برای انتخاب رنگ رژگونه برای هر نوع پوست به شما ارائه می‌شود:

 •  اگر پوست روشنی دارید، رنگ صورتی روشن یا هلویی شفاف را خریداری کنید. صورتی روشن و هلویی به دلیل طبیعی بودن، بهترین رژگونه برای پوست‌های روشن هستند. هر رنگ شفافی به‌خصوص هلویی، به دلیل شفافیت و ایجاد نکردن تضاد شدید، روی پوست‌های روشن خوب به نظر می‌رسد.
 •  پوست دارای تناژ رنگی متوسط و گندمی بهتر است، از رنگ زردآلویی یا ارغوانی استفاده کند. زردآلویی برای افزودن گرما به پوست‌های گندمی متوسط عالی است، درحالی‌که ارغوانی حس جسورانه‌تری را ایجاد می‌کند.
 •  اگر جزو افرادی هستید که پوست سبزه دارند، رژگونه به رنگ رزگلد یا برنزی تهیه کنید. رزگلد، درخشش ظریف و طبیعی را برای پوست زیتونی ایجاد می‌کند. رژگونه برنزی کمی گرما می‌بخشد و درعین‌حال درخشندگی را نیز به همراه دارد.
 •  برای افراد دارای رنگ پوست تیره، از رنگ کشمشی، آجری یا نارنجی شاین‌دار استفاده کنید. رنگ‌های جسورانه‌ای مانند کشمشی یا آجری، بدون اینکه اغراق‌آمیز به نظر برسند، بهترین حالت را روی پوست‌های تیره‌، ایجاد می‌کنند. برای داشتن ظاهری خنثی، رژگونه نارنجی براق را امتحان کنید.
 •  فراموش نکنید که اگر جنس پوست شما معمولی تا چرب است، از رژگونه پودری استفاده کنید. رژگونه پودری یک انتخاب خوب است زیرا تقریبا روی همه انواع پوست کار می‌کند؛ این محصول به صورت ابریشمی روی پوست می‌نشیند و پوششی مات باقی می‌گذارد. همچنین، رژگونه پودری ماندگار است و در مدت زمان طولانی نیازی به تجدید آرایش ندارد.
 •  برای پوست‌های خشک یا در حال پیر شدن، از رژگونه کرمی بریا آرایش گونه کمک بگیرید. رژگونه کرمی می‌تواند پوست شما را آبرسانی کند تا از خشک شدن بیش‌ازحد آن جلوگیری کند. زمانی که اعمال می‌شود، کمی درخشان به نظر می‌رسد و بسیار سبک احساس می‌شود که به داشتن ظاهری رژگونه طبیعی‌تر کمک می‌کند.
رژگونه مایع هدی موجی شماره 06
۳ %

۲۰۴,۰۲۰

۱۹۷,۸۹۰ تومان

چند نکته‌ی مهم برای ماندگاری رژگونه روی صورت

روش صحیح زدن رژگونه

رژگونه یکی از ابزارهای آرایشی محبوب است که به چهره شادابی و طراوت می‌بخشد. اما گاهی اوقات، رژگونه به سرعت محو می‌شود و نیاز به تمدید دارد. برای اطمینان از ماندگاری رژگونه روی صورتتان و حفظ پوشش طولانی آن در روز، این نکات مهم را در نظر بگیرید:

 1. با یک صورت تمیز و مرطوب شروع کنید. از یک مرطوب کننده‌ی سبک و مناسب برای نوع پوستتان استفاده کنید تا یک پایه صاف برای آرایش خود ایجاد کنید.
 2. قبل از زدن رژگونه روی صورت از پرایمر آرایشی استفاده کنید. پرایمر به ایجاد یک سطح صاف، کوچک کردن منافذ و افزایش ماندگاری بیشتر و بهتر آرایش روی پوست کمک می‌کند.
 3. برای رژگونه از محصولاتی که فرمول‌های دارای ماندگاری بالا هستند یا پوشش مات دارند استفاده کنید.
 4. لایه‌بندی رژگونه می‌تواند به ماندگاری آن کمک کند. با یک رژگونه کرمی به‌عنوان پایه شروع کنید و آن را با رژگونه پودری متناسب در همان رنگ ترکیب کنید. این کار اثر چند بعدی ایجاد می‌کند و باعث می‌شود رژگونه بیشتر دوام داشته باشد.
 5. رژگونه را به‌طور یکدست در پوست خود محو کنید تا از ایجاد خطوط یا ناهمواری‌ روی صورت جلوگیری شود. از یک براش رژگونه یا اسفنج آرایش مرطوب برای مخلوط کردن رژگونه به‌طور یکنواخت و درست استفاده کنید.
 6. آرایش خود را با یک اسپری تثبیت‌کننده به پایان برسانید تا همه چیز از جمله رژگونه را برای مدت طولانی حفظ کنید. زدن اسپری روی آرایش باعث می‌شود زمان ماندگاری آرایش شما افزایش یابد و رژگونه خود را تازه و با طراوت نگه دارید.
 7. از لمس کردن زیاد صورتتان در طول روز خودداری کنید، زیرا این کار باعث پاک شدن رژگونه می‌شود.
 8. اگر در طول روز نیاز به تمدید رژگونه دارید، از یک برس رژگونه‌ی تمیز و مقدار کمی رژگونه استفاده کنید؛ این کار باعث می‌شود مواد به‌خوبی روی پوست شما بنشیند.
 9. رژگونه‌ی خود را در جای خنک و خشک نگهداری کنید تا کیفیت اولیه آن حفظ شود.
پالت رژگونه دودوگرل مدل d4009 مجموعه 3 عددی
۲۸ %

۳۶۷,۰۰۰

۲۶۲,۵۷۰ تومان

اهمیت یادگرفتن نحوه‌ی صحیح رژگونه زدن

فقط چند ضربه رژگونه می‌تواند رنگ پوست شما را سالم‌تر و جوان‌تر نشان دهد. این محصول درخششی به پوست می‌بخشد که برنزر و هایلایتر نمی‌توانند جایگزین آن باشند. بااین‌حال، رژگونه می‌تواند یکی از گیج‌کننده‌ترین محصولات آرایشی باشد. همان‌طور که توضیح دادیم رژگونه زدن، به‌سادگی کشیدن یک حرکت چرخشی روی گونه‌ها نیست.

مسلط شدن به هنر استفاده از رژگونه ممکن است نیازمند تمرین باشد، اما با کمک تکنیک‌ها و محصولات مناسب، هر بار به یک آرایش و پوستی زیبا و درخشان دست یابید. حتی اگر پوست شما به‌طور طبیعی چرب، خشک یا مستعد تعریق باشد، می‌توانید یک ظاهر عالی با رژگونه روی پوست خود ایجاد کنید. اگر روش صحیح زدن رژگونه را بدانید، ممکن است زیبایی طبیعی شما جلوه‌ی بهتری یابد که باعث افزایش اعتمادبه‌نفس و داشتن احساس فوق‌العاده‌ای می‌شود.

منابع: wikihow , goodhousekeeping

Adblock test (Why?)

لینک منبع خبر


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.