فهرست بستن

نتایج بررسی سرعت شبکه 5G در ۱۲ کشور: عربستان در صدر و بریتانیا در قعر جدول

اخیرا سرعت شبکه 5G در ۱۲ کشور مورد بررسی قرار گرفته که در میان آن‌ها، عربستان سعودی به بالاترین سرعت دست پیدا کرده و بریتانیا بدترین عملکرد را داشته است.

شرکت تحلیل شبکه‌های موبایل «Opensignal» به تازگی سرعت شبکه 5G در دنیای واقعی توسط اپراتورهای مختلف را مورد بررسی قرار داده و به این نتیجه رسیده که پایین‌ترین سرعت مربوط به بریتانیا می‌شود و کاربران در این کشور باید انتظار سرعت دانلود ۳۲.۶ مگابیت بر ثانیه را داشته باشند.

سرعت اینترنت 5G در بریتانیا یک چهارم سرعت این شبکه در کشور اول این لیست یعنی عربستان سعودی است. سرعت شبکه 5G در کانادا تقریبا سه برابر بریتانیا بوده و در هلند، تایوان و کره جنوبی نیز کاربران به دو برابر سرعت بالاتر دسترسی دارند. سایر کشورهای این بررسی مانند استرالیا، آلمان و ایالات متحده آمریکا نیز عملکرد بهتری نسبت به بریتانیا داشته‌اند.

malltina

شبکه 5G

در این تست عملکرد کشورها در استفاده از شبکه 5G و 4G مورد بررسی قرار گرفته و کاربران در صورتی که به شبکه 5G دسترسی نداشته باشند، از 4G استفاده خواهند کرد. در صورتی که تنها شبکه 5G را مدنظر قرار دهیم، بریتانیا عملکرد بهتری نسبت به ایالات متحده آمریکا، هلند و آلمان دارد، با این حال بسیار پایینتر از عربستان سعودی قرار می‌گیرد.

در زمینه اتصال 5G، بریتانیا بدترین عملکرد را از خود نشان می‌دهد و تنها ۴.۵ درصد مواقع کاربران به این شبکه دسترسی دارند. در این بخش نیز عربستان سعودی عملکرد بهتری نسبت به سایر کشورها دارد و با ۳۴.۴ درصد در صدر قرار گرفته است.

شبکه 5G

بریتانیا تقریبا در تمام بخش‌ها عملکرد ضعیف‌تری نسبت به سایر کشورها داشته. به گفته کارشناسان، در زمینه ارتباطات کشورهای کوچک در مقایسه با کشورهای بزرگ مانند ایالات متحده آمریکا و استرالیا مزایایی دارند که همین موضوع وضعیت بریتانیا را بدتر می‌کند.

بریتانیا به تازگی از توسعه شبکه 5G توسط هواوی جلوگیری کرده و می‌خواهد تمام تجهیزات این غول فناوری چینی را از زیرساخت‌های خود حذف کند. این اقدام ارائه شبکه 5G در این کشور را ۲ تا ۳ سال به تعویق خواهد انداخت و هزینه‌های آن را تا ۲ میلیارد پوند افزایش خواهد داد.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *