فهرست بستن

می‌توانید روی گوشی هواوی خود سیستم عامل HarmonyOS 2.0 نصب کنید

روز گذشته هواوی بر روی کاغذ سیستم عامل خانگی HarmonyOS 2.0 را معرفی کرد و وعده به‌کارگیری آن بر روی گوشی‌های موبایل را برای سال 2021 داد. جالب اینکه حالا می دانیم برای تجربه سیستم عامل HarmonyOS 2.0 هواوی لازم نیست گوشی خود را عوض کنید، چراکه امکان نصب HarmonyOS 2.0 بر روی برخی گوشی‌های سازگار با EMUI 11 هواوی وجود دارد.

با اینکه هواوی جزئیات دقیقی ارائه نکرد، اما اعلام کرد گوشی‌های سازگار با رابط کاربری EMUI 11 امکان نصب سیستم عامل HarmonyOS 2.0 را خواهند داشت. در این مقطع لیست مدل‌های سازگار با HarmonyOS 2.0 مشخص نیست و چیزی هم درباره امکان بازگشت به اندروید نمی‌دانیم.

HarmonyOS 2.0 دومین نسخه از سیستم عامل خانگی HarmonyOS هواوی است. این سیستم عامل هنوز آماده استفاده بر روی گوشی‌های هوشمند نیست و دست کم باید تا اکتبر 2021 منتظر ماند. در این مقطع HarmonyOS  تنها برای لوازم پوشیدنی، تلویزیون‌های هوشمند و سیستم مالتی مدیا خودروها قابل استفاده است.

5454542154.jpg

با این حال سال آینده هواوی HarmonyOS را برای اجرا بر روی گوشی‌های هوشمند آماده خواهد کرد. قرار است HarmonyOS به طور کامل منبع باز شود.

متأسفانه هنوز نمی‌دانیم سیستم عامل HarmonyOS هواوی بر روی کلیه گوشی‌های سازگار با EMUI 11 قابل نصب خواهد بود یا تنها به برخی مدل‌ها محدود می‌شود. همچنین روشن نیست نصب سیستم عامل HarmonyOS اختیار یا اجباری خواهد بود. البته این احتمال وجود دارد HarmonyOS برای گوشی‌هایی چون سری Mate 30 و P40 ارائه شود که از سرویس‌های گوگل محروم هستند.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *