فهرست بستن

مژده به گیمرهای موبایل: به لطف انویدیا بازی فورتنایت به iOS باز می‌گردد

چندی پیش اکانت شرکت Epic Games و بازی فورتنایت به دلیل پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای این بازی از اپ استور حذف شد. علیرغم اینکه جنگ کمپانی‌های اپل و اپیک هنوز ادامه دارد، اما در حال حاضر بازی فورتنایت از اپ استور حذف شده و کاربران آیفون قادر به اجرای این بازی نیستند. طبق خبرهای جدید شرکت انویدیا با استفاده از پلتفرم گیمینک ابری (Cloud) خود، راه حلی برای فورتنایت‌دوستان ارائه کرده است.

ماجرای جدال کوپرتینویی‌ها و شرکت بازی‌سازی اپیک گیمز از آن‌جا آغاز شد که اپیک گیمز با قرار دادن یک راهکار پرداخت درون‌برنامه‌ای در بازی Fortnite قصد دور زدن سهم 30 درصدی اپل از پرداخت‌های مربوط به این بازی را داشت. سپس اپل به سرعت اکانت Epic Games، موتور بازی‌سازی Unreal و بازی فورتنایت را از اپ استور حذف نمود و نقض قرارداد همکاری توسط اپیک گیمز را دلیل این کار عنوان کرد.

fortnite2.jpg

در ادامه نیز اپیک کار را به دادگاه ایالتی آمریکا کشاند و با انتقاد از سیاست‌های کاری اپل، این شرکت را به انحصارگرایی در حوزه‌های مختلف متهم کرد.

اپل نیز در پاسخ، حرکت شیطنت‌آمیز اپیک را نقض قرارداد کاری میان آن‌ها خواند و بیان کرد اپیک گیمز برای پیشرفت نسخه موبایل بازی فورتنایت مدیون اپل است. در حال حاضر فورتنایت در اپ استور وجود ندارد، اما طبق خبرهای جدید کاربران پلتفرم iOS به لطف انویدیا هنوز هم می‌توانند Fortnite را اجرا کرده و از آن لذت ببرند.

Nvidia چند روز پیش عنوان کرد سیستم گیمینگ ابری خود موسوم به GeForce NOW، یک نسخه‌ی لمسی از بازی فورتنایت را به iOS خواهد آورد و کاربران می‌توانند این بازی را در مرورگر Safari اجرا کنند.

Fortnite-on-IOS-via-Nvidia-GeForce-Now-Esportz-Network.jpg

انویدیا با اشاره به اینکه اکثر بازی‌های موجود در پلتفرم GeForce NOW برای القای بهترین تجربه گیمینگ به گیم‌پد نیاز دارند، اظهار کرد هم‌اکنون در حال همکاری با توسعه‌دهندگان اپیک گیمز است تا یک نسخه‌ی «لمسی» و بدون نیاز به گیم‌پد از فورتنایت را برای کاربران iOS ارائه کند. البته تبدیل این بازی به نسخه‌ی لمسی زمان انتشار آن را مقداری عقب می‌اندازد.

GeForce_NOW_on_iOS_Safari.jpg

پس از انتشار بازی، گیمرها می‌توانند از وب‌سایت اپیک نسخه‌ی iOS مربوط به GeForce NOW از بازی فورتنایت را در آیفون خود اجرا کنند. لازم به ذکر است اجرای این بازی در پلتفرم گیمینگ ابری انویدیا قطعاً با اجرای آن از اپ استور متفاوت خواهد بود و نمی‌توان انتظار یک تجربه‌ی فوق‌العاده‌ی گیمینگ را از نسخه مربوط به کلاد این بازی داشت.

با استناد بر مدارک ارائه شده توسط اپیک در دادگاه، پیش از حذف فورتنایت از App Store حدود 116 میلیون گیمر، فورتنایت را در پلتفرم iOS اجرا می‌کرده که 73 میلیون از آن‌ها فقط در iOS این گیم را بازی می‌کرده‌ و در PC یا پلتفرم‌های دیگر فورتنایت را اجرا نمی‌کرده‌اند. همچنین تعداد کاربران فعال هر روزه‌ی این بازی در iOS حدود 2.5 میلیون نفر بوده که 10 درصد کل گیمرهای فورتنایت را شامل می‌شود. افزون بر این، بین پلتفرم‌های موبایل iOS و اندروید اکثر پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای مربوط به این بازی توسط کاربران iOS انجام ‌شده است.

در این رابطه بخوانید:

– گیمرهای فورتنایت روی پلتفرم اپل، وی باکس رایگان دریافت می‌کنند
– اپل سهم دریافتی خود از اپلیکیشن های اپ استور را کاهش می‌دهد؛ فرصتی طلایی برای توسعه دهندگان تازه وارد
– دادگاه هم طرف اپل را گرفت؛ فورتنایت به اپ استور باز نمی‌گردد!
– شکایتی که شاید آینده اپ استور را تغییر دهد؛ اپل یک انحصارگرای به تمام معناست!

هرچند تا مدتی دیگر انویدیا نسخه‌ی لمسی فورتنایت را در سیستم گیمینگ GeForce NOW ارائه می‌کند، اما هنوز هم بسیاری از علاقه‌مندان این بازی امید دارند جدال اپل و اپیک گیمز پایان خوشی داشته و نسخه‌ی اصلی Fortnite به اپ استور بازگردد.

Fortnite-iOS-GeForce-Now-800x487.jpg

نظر شما در مورد نبرد اپل و اپیک گیمز چیست، آیا اپل در نهایت کوتاه خواهد آمد و فورتنایت به اپ استور باز می‌گردد یا نسخه ابری انویدیا تنها امید گیمرهای فورتنایت در iOS برای اجرای این بازی است؟

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *