فهرست بستن

موفقیت آیفون 12 اپل را به یک کمپانی سه تریلیون دلاری بدل خواهد کرد

رشد ارزش اپل از دورانی که تیم کوک سکان رهبری کمپانی را بر عهده گرفت فوق‌العاده خیره کننده بوده است. غریب به یک دهه پیش، ارزش کل اپل چیزی در حدود 300 میلیارد دلار بود در حالی که امروز ارزش این کمپانی از مرز 2 تریلیون دلار عبور کرده است. اپل اولین کمپانی تجارت عمومی بود که ارزش آن به 1 تریلیون دلار رسید و همچنین این رکورد برای رسیدن به ارزش 2 تریلیون دلاری نیز نزد خود باقی نگه داشت. اما این پایان راه نیست و کوپرتینویی‌ها شانس این را دارند تا باز هم در این زمینه رکورد جدیدی را به ثبت برسانند. آیفون 12 اپل در رسیدن به این رکورد می‌تواند نقشی اساسی را ایفا کند.

موفقیت آیفون 12 اپل و سه تریلیون دلاری شدن کوپرتینویی ها

ارزش اپل در سال 2018 به 1 تریلیون دلار رسید و بعد از آن کمپانی فقط دو سال دیگر فرصت می‌خواست تا از مرز 2 تریلیون دلار عبور کند. کوپرتینویی‌ها به طرز فوق العاده‌ای موفق شدند این مسیر را ادامه دهند و حالا دو تحلیلگر از موسسه سرمایه گذاری Wedbush Securities پیش بینی کرده‌اند که ارزش کمپانی اپل تا پایان سال 2021 به 3 تریلیون دلار خواهد رسید.

طی یادداشتی که Daviel Ives و Strecker Backe با اپل اینسایدر به اشتراک گذاشته اند، بر اساس مسیر حرکتی که اپل در پیش گرفته، کمپانی پتانسیل این را دارد که پیش از اینکه سال 2022 آغاز شود، رکورد جدیدی را در زمینه ارزش گذاری خود به ثبت برساند. اگر چه چندین دلیل هیجان انگیز وجود دارد که اپل به واسطه آنها می‌تواند به موفقیتی بزرگ دست پیدا کند، اما موفقیت آیفون 12 مهم‌ترین فاکتور است. طبق پیش بینی‌ها، اپل می‌تواند تا پایان سال جاری 240 میلیون دستگاه آیفون به فروش برساند و حتی بعید نیست که به مرز 250 میلیون دستگاه برسد.

چین به اپل برای رسیدن به رکورد جدید کمک می‌کند

هر چند وال استریت معتقد است اپل تا پایان 2021 حدودا 220 میلیون دستگاه آیفون وارد بازار خواهد کرد. مهم‌تر اینکه اپل می‌تواند از فروش 231 میلیون آیفونی که در سال 2015 انجام داد نیز عبور کند. زمانی که آیفون 6 و 6اس وارد بازار شدند. این اعداد و ارقام از آنجایی جالب هستند که در این روزها گفته می‌شود رشد محسوس فروش گوشی‌های هوشمند دیگر به پایان رسیده است. طی چند سال گذشته وضع بازار گوشی‌های هوشمند راکد بوده یا در برخی بازه‌ها افت داشته است. اگر اپل بتواند در این وضعیت آمار و ارقام را جابجا کند، نشان می‌دهد غول کوپرتینویی قادر است حتی شرایط بازار را تغییر دهد. با توجه به اینکه آیفون 12 پرو مکس به عنوان گران‌ترین آیفون حال حاضر اپل پرفروش‌ترین آیفون اپل است، به نظر می‌رسد کمپانی مسیر درستی را در پیش گرفته است.

اگر چه همچنان ایالات متحده مهم‌ترین بازار برای آیفون‌های اپل خواهد بود، Wedbush معتقد است چین تاثیر چشمگیری در فروش این دستگاه‌ها خواهد داشت. به عقیده تحلیلگران این موسسه، چین محور اصلی در فروش انبوه آیفون‌ها خواهد بود.

بیشتر بخوانید: تست سرعت گلکسی S21 Ultra و آیفون 12 Pro Max

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *