موشک جدید کره شمالی توانایی رسیدن به آلاسکا را دارد!

تینا مزدکی: خبرگزاری مرکزی کره (KCNA) مدعی شده است که کره شمالی با موفقیت یک موتور سوخت جامد را برای موشک جدید مافوق صوت میان برد آزمایش کرده است. گفته شده است که موشک مورد نظر پس از تکمیل نهایی، برد کافی برای حمله به اهداف را خواهد داشت. گوام از جمله اهدافی است که برای برد موشک جدید در نظر گرفته شده است. کارشناسان گفته‌اند که چنین موشکی می‌تواند به آلاسکا نیز برسد. همچنین گفته شده است که می‌توان از تنظیم برد برای حمله به اهداف نزدیکتر مانند تاسیسات نظامی ایالات متحده در جزیره اوکیناوا ژاپن نیز استفاده کرد.

رهبر کره شمالی، کیم جونگ اون، بر این آزمایش که روز سه شنبه در پایگاه پرتاب ماهواره در شمال غرب این کشور انجام شد، نظارت داشت. به گزارش KCNA، کیم جونگ اون اظهار داشت که اهمیت استراتژیک موشک‌های میان برد به اندازه موشک‌های بالستیک قاره پیما که هدف اصلی‌ آن‌ها آمریکا است بسیار مهم است. این خبرگزاری همچنین گزارش داد که آزمایش موفقیت آمیز یک جدول زمانی برای توسعه سیستم تسلیحاتی جدید تعیین کرده است.

موشک جدید کره شمالی توانایی رسیدن به آلاسکا را دارد!

موشک جدید می‌تواند گوام را هدف قرار دهد

در سال‌های اخیر، کره شمالی تسلیحات بیشتری با پیشران جامد تولید کرده است. جونگ اون در سال ۲۰۲۱ اعلام کرد که قصد دارد ارتش کره شمالی را با تسلیحات پیشرفته، از جمله موشک مافوق صوت، مدرن کند. به گفته کارشناسان، جونگ اون به دنبال یک زرادخانه تسلیحات مدرن شده برای کسب امتیازات ایالات متحده از جمله لغو تحریم‌ها با از سرگیری دیپلماسی است.

KCNA جزئیات بیشتری در مورد موتور آزمایش شده یا ماهیت فنی آزمایش ارائه نکرد. سلاح‌های مافوق صوت با بیش از پنج برابر سرعت صوت پرواز می‌کنند و می‌توانند دفاع موشکی منطقه‌ای را به دلیل سرعت و قدرت مانور به چالش بکشند. از سال ۲۰۲۲، کره شمالی نیز آزمایش‌های موشکی تحریک آمیز بیشتری را انجام داده است. در پاسخ، ایالات متحده، کره جنوبی و ژاپن تمرینات نظامی خود را گسترش داده‌اند.

کره شمالی آزمایش‌های مافوق صوت را بیش از پیش می‌کند

به گفته کارشناسان، آزمایش موشکی کره شمالی در ژانویه احتمالاً برروی توسعه موشک مرحله اول تمرکز کرده است، این در حالی است که آزمایش موتور روی موشک مرحله دوم متمرکز شده است. دولت کره شمالی قصد دارد سرعت پرواز تسلیحات خود را افزایش دهد و این آزمایش موتور بخشی از تلاش‌های آن برای رسیدن به این هدف است. KCNA می‌گوید:«موفقیت بزرگ این آزمایش به پروژه اجازه داد تا طبق جدول زمانی تکمیل توسعه IRBM مافوق صوت جدید پیش برود.»

کارشناسان بر این باورند، کره شمالی ممکن است بخواهد کلاهک‌های مافوق صوت قابل مانور ایجاد کند تا برد سلاح‌های مافوق صوت کوتاه برد خود را افزایش دهد. با این حال، ABC News گزارش می‌دهد که قابلیت‌های کامل این موشک جدید تنها پس از آزمایش قابل ارزیابی است. کارشناسان همچنین پیش‌بینی می‌کنند که کره شمالی احتمالاً تعداد آزمایش‌های موشکی را در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در نوامبر افزایش خواهد داد.

منبع: interestingengineering

۳۲۳

Adblock test (Why?)

لینک منبع خبر


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.