موج جدید گرافیک های Colorful RTX 4070 Ti SUPER: چهار مدل دیگر مبتنی بر چیپ AD102

کمپانی Colorful با اضافه کردن چهار مدل دیگر از کارت گرافیک‌های GeForce RTX 4070 Ti SUPER با چیپ گرافیکی AD102 به مجموعه خود، تعداد آن‌ها را به شش مدل افزایش داده است که پر تعدادترین مدل در میان تمام شرکای هیئت مدیره خواهد بود. قوانین نامگذاری برای این محصولات تا حدی گیج کننده است زیرا در حال حاضر سه نوع کارت گرافیک اساسا یکسان وجود دارد. با این حال، یک مدل با پشتیبانی از طراحی خنک‌کننده بزرگتر نسخه RTX 4090 از دیگران متمایز خواهد بود.
در این آپدیت، شرکت Colorful دو نسخه متفاوت را معرفی کرده که شامل V2 و V3 است. باید اشاره کرد که کارت گرافیک نسخه V2 از طراحی خنک‌کننده بزرگتر مدل RTX 4090 استفاده می‌کند با این وجود از مشخصات کاهش‌یافته گرافیکی و حافظه پشتیبانی خواهد کرد. در مقابل نسخه V3 از برد و طراحی خنک‌کننده مدل‌های مبتنی بر AD103 استفاده می‌کند اما با چیپ گرافیکی بزرگتر AD102 تجهیز شده است. در نهایت، مدل اصلی (V1 یا بدون شماره نسخه) مبتنی بر گرافیک AD103 بوده در ماه ژانویه به بازار عرضه شده است.

موج جدید گرافیک های Colorful RTX 4070 Ti SUPER: چهار مدل دیگر مبتنی بر چیپ AD102

سری کارت گرافیک های RTX 4070 Ti SUPER شرکت Colorful

  • نسخه اصلی مبتنی بر گرافیک AD103
    V2: مبتنی بر گرافیک AD102، با طراحی خنک‌کننده RTX 4090
    V3: مبتنی بر گرافیک AD102، با طراحی خنک‌کننده AD103

برای بررسی تعداد مدل‌های کارت گرافیک RTX 4070 Ti SUPER که فقط توسط یک شرکت تولید شده‌اند، وبسایت VIDEOCARDZ تمام مدل‌های شرکت Colorful را از پایگاه داده خود جمع‌آوری کرده است. این شرکت در کل ۲۰ مدل از این کارت گرافیک‌ها را ارائه می‌دهد که شامل ۶ مدل بر اساس چیپ گرافیکی AD102 و ۱۴ مدل با استفاده از نسخه AD103 خواهد بود.
خبر خوب این است که کمپانی Colorful در اصل کارت گرافیک‌ها را در کشورهای آسیایی انتخاب شده به فروش می‌رساند، بنابراین احتمال مواجهه با این نسخه‌های گیج کننده در سایر مناطق کم است. این وضعیت نشان می‌دهد که چرا شرکت انویدیا به شرکای خود اجازه نمی‌دهد تا به این شکل کارت گرافیک‌ها را ادغام کنند، به ویژه در مناطقی که قوانین محافظت از مصرف‌کننده قوی‌تری دارند و تغییرات مشخصات فنی به اطلاع‌رسانی دقیق نیاز خواهند داشت. جالب است که شرکت انویدیا به طور رسمی کارت گرافیک RTX 4070 Ti SUPER مبتنی بر چیپ‌های AD102 را معرفی نکرده؛ بلکه این اطلاعات از صفحات شرکای هیئت مدیره به دست آمده است.

Adblock test (Why?)

منبع خبر


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.