فهرست بستن

منتظر افزایش قیمت حافظه رم باشید

اگر قصد خرید یک کامپیوتر جدید یا ارتقای حافظه رم سیستم و لپ تاپ کنونی خود را در آینده دارید، خبر بدی برایتان داریم؛ قیمت انواع حافظه رم به زودی افزایش می‌یابد و حتی ممکن است گران‌تر از هر زمان دیگری شود.

میکرون که خود یکی از بزرگ‌ترین سازندگان تراشه حافظه DRAM مورد استفاده در ماژول‌های حافظه است، نسبت به افزایش قیمت‌ها در سال 2021 هشدار داد. به گفته Micron تقاضا برای تراشه‌های حافظه DRAM در بخش محصولات رده مصرف کننده، دیتاسنتر و کلاد به شدت بالا است که موجب افزایش هرچه بیشتر قیمت‌ها خواهد شد.

6665665.jpg

افزایش قیمت حافظه رم در آینده در شرایطی پیش بینی می‌شود که همین حالا بازار با کمبود کارت گرافیک و پردازنده و افزایش شدید قیمت‌ها روبرو است. از همین رو به نظر می‌رسد ماه‌های پایانی سال میلادی جاری با افزایش قیمت حافظه رم وضعیت از این هم بدتر شود.

میکرون در بیانیه خود با اشاره به افزایش تقاضا برای تراشه‌های حافظه DRAM و موجودی محدود آن، افزایش هرچه بیشتر قیمت‌ها و کاهش موجودی را برای ماه‌های باقی مانده سال 2021 پیش بینی کرده است. این پیش بینی توسط مدیرعامل میکرون در خلال کنفرانس مالی اخیر این کمپانی اعلام شد.

در صورتی که پیش بینی کمپانی میکرون درست باشد، احتمالاً 2021 بدترین سال برای خرید و ارتقای کامپیوتر باشد.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *